12 مورد از دلایل درد گردن و درمان آن چیست؟

مهمترین دلایل درد گردن و درمان آن چیست؟

مهمترین دلایل درد گردن و درمان آن چیست؟


گردن درد

برای پی بردن به دلایل درد گردن ابتدا باید با تعریف گردن آشنا شوید. به مهره‌هایی از ستون مهره که بین تنه و سر قرار دارد گردن گویند. ستون فقرات گردنی شامل هفت مهره و دیسک‌های بین مهره‌ای است. این مهره‌ها با تحمل وزن سر، عامل حرکات متنوع آن نیز هستند. شکل مهره‌ها و لیگامان‌ها و عضلات اطراف آن تامین کننده پایداری گردن هستند. حرکت گردن در جهات مختلف است و از طرفی دیگر وزن سر را نیز تحمل می‌کند.

عضلات بسیاری در ناحیه گردن عضلات بسیاری وجود دارند، بعضی از آنها از قسمت پشت سر تا مهره‌های سینه‌ای امتداد پیدا کرده اند از طرفی دیگرریشه‌های عصبی مربوط به اندام‌های فوقانی از میان مهره‌های گردن عبور کرده و امتدادشان به نواحی بازو، ساعد و انگشتان دستان می باشد.

دلایل گردن درد منشا زیادی دارد، از جمله آرتروز گردن، بیرون زدگی دیسک گردن، کشیدگی عضلات گردن و …. می تواند باشد در قسمت زیر می توانید به دلایل درد گردن به طور مفصل پی ببرید.بعد از آن می توانید به درمان گردن درد با توجه به منشا ایجاد آن پی ببرید.

  15 روش برای درمان گردن درد عصبی
گردن درد ناگهانی، علت و درمان فوری
مهمترین دلایل درد گردن و درمان آن چیست؟

دلایل درد گردن چیست؟

آرتروز گردن از دلایل درد گردن

در افراد میانسال و سالمند از مهم ترین دلایل درد گردن آرتروز می باشد که به دلیل تخریب تدریجی غضروف مفصلی رخ می دهد.

در آرتروز گردن که در طی روند طبیعی افزایش سن رخ می دهد، غضروف مفصلی در ناحیه گردن دچار فرسایش شده و هنگامی که حرکات تکراری گردن ، ضعف عضلات گردن و مشکلات این چنینی در فرد وجود داشته باشد ریسک بروز آرتروز گردن افزایش خوهد یافت.

از مهم ترین علائم بروز آرتروز گردن احساس درد و التهاب در ناحیه گردن ، خشکی و کاهش دامننه حرکتی گردن هستند. یکی از موثرترین و بهترین روش های درمان در درمان درد گردن فیزیوتراپی است.

بیرون زدگی دیسک گردن از دلایل درد گردن

یکی از بیماری های جدی و مهم ستون مهره ها در ناحیه گردن که می تواند سبب وارد شدن فشار به اعصاب نخاعی و همچنین ریشه ها در ناحیه گردن شده و مشکلات زیادی را برای بیمار به همراه داشته باشد. بیرون زدگی دیسک گردن می باشد . این بیماری بیرون زدگی دیسک گردن در سنین مختلف است البته آمار نشان می دهد که غلب افراد در سنین 35 تا 55 سالگی دجار این بیماری می شوند. این بیماری در بین مهره های 4 تا 6 گردنی شایع تر است.

دیسک های گردن وظیفه جذب شوک و تنش های وارده به گردن را دارد و از طرفی به حرکات گردن کمک می کند.

علت مبتلا شدن به فتق دیسک گردن مختلف است بطوریکه می تواند به دو صورت ناگهانی و یا تدریجی رخ می دهد و در زندگی امروزه بشر به دلیل سبک زندگی نادرست نسبت به گذشته شیوع بیشتری پیدا کرده است.

  بهترین درمان گردن درد بعد از خواب چیست؟

کشیدگی عضلات گردن از دلایل درد گردن

آنچه موجب کشیدگی عضلات گردن و بروز درد گردن می شود می تواند استفاده ی بیش از حد از گردن مانند ساعت های زیادی که از رایانه یا گوشی همراه خود استفاده می کنیدباشد.

در اینصورت می توانید با انجام نرمش و ورزش های مخصوصبه درمان درد گردن کمک کنید.

آسیب ویپلش از دلایل درد گردن

یکی از عارضه هایی که در اثر وارد شدن ضربه به گردن و اغلب در حین تصادفات رانندگی رخ می دهد.آسیب ویپلش یا کشیدگی و رگ به رگ شدن گردن می باشد.

این مشکل حین تصادف به دلیل تغییر شتاب حرکت سر و گردن رخ می دهد و موجب بروز ایجاد فلکشن_اکستنشن در ستون فقرات در ناحیه گردن می شود.

گردن درد و میگرن خود را به راحتی با این خوراکی درمان کنید!
مهمترین دلایل درد گردن و درمان آن چیست؟

وارد شدن ضربه شدید به گردن از دلایل درد گردن

در طی حوادثی همچون تصادفات رانندگی ،بروز ضربه شدید به گردن باعث آسیب شدیدی به گردن شده و حتی می تواند منجر به آسیب مهره ها و یا اعصاب نخاعی و فلج شدن فرد شود.

سایر دلایل درد گردن را بیاموزید:

آرتریت روماتوئید از دلایل درد گردن

پوسچر نامناسب گردن در زمان انجام فعالیت ها

ضعف عضلات گردن از دلایل درد گردن

خشکی عضلات گردن از دلایل درد گردن

کار کردن پشت میز بدون تغییر دادن وضعیت برای زمان طولانی

در وضعیت نامناسب خوابیدن

ورزش سنگین و تکان دادن سریع و با شتاب گردن در آن هنگام

روش های پیشگیری از گردن درد چیست؟

پس از آوردن دلایل درد گردن به روش های پیشگیری آن می پردازیم.

  بهترین راه جلوگیری از گردن درد هنگام مطالعه چیست؟

عادات غلط حرکتی و قرار گرفتن گردن در وضعیت نامناسب ایجاد گردن درد می کند این درد با با قرار دادن گردن در وضعیت صحیح خود با ایجاد تغییرات بسیار ساده در فعالیت های روزمره می تواند بهبود یابد.

برای این منظور شانه های شما بطور دقیق بر روی خط لگن ، گوش ها مستقیما روی شانه ها و سر در مرکز ستون فقرات باید قرار گرفته اید

آیا می دانید شما که به مدت طولانی روی صندلی می نشینید و با کامپیوتر کار می کند بیشتر از سایر افراد دچار گردن درد خواهید شد ، پس باید جهت پیشگیری از ئرد گردن هر یک ساعت یکبار نرمش های مخصوص گردن را انجام دهید.

یکی از روش های پیشگیری در این موقع هم سطح کردنصفحه مونیتور با چشم های خود است.

از خم کردن بیش از حد گردن ، قرار دادن گوشی تلفن بین سر و شانه و …و انجام کارهایی که سبب وارد شدن فشار غیر طبیعی به گردن می شوند دوری کنید.

بهتر است از بلند کردن و حمل کردن بارهای سنگین روی شانه خود دوری کنید .

راه حل عدم دچار شدن به گردن درد در زمان خواب نیز استفاده از بالش های طبی و مناسب و عدم استفاده از بالش های خیلی سفت و یا خیلی نرم است.

در هنگام بروز گردن درد و عدم بهبود آن حتما به پزشک مراجعه کنید ما به شما مطب درد دکتر شمس را پیشنهاد می کنیم.☎ ۲۲۵۵۸۷۱۸ ☎ ⭐⭐⭐⭐

گردن درد

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت در زمینه رشته تخصصی درد می‌باشد. هم اکنون در زمینه تخصصی درد و بیهوشی مشغول به فعالیت بوده و عضو هیئت مدیره بیمارستان امید می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 + دوازده =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس با دکتر شمس