12 فایده اوزون تراپی مو را بشناسید

اوزون تراپی مو

اوزون تراپی مو


فهرست مطالب

اوزون تراپی مو در مطب درد دکتر شمس

اوزون تراپی مو روشی نوین در سلامت مو 

اوزون تراپی مو

امروزه اوزون تراپی مو یک روش جدید در درمان محسوب می‌شود. داشتن موهای سالم و زیبا برای هر فرد یک دغدغه محسوب می‌شود و خیلی از افراد برای داشتن موهای سالم از روش‌های مختلفی استفاده می‌کنند.

اهمیت مو در زیبایی و نقش آن در ایجاد اعتمادبه‌نفس هر فرد بسیار روشن است . داشتن موی سالم و درخشان زیبایی افراد را دو چندان کرده اما این امر نیازمند رسیدگی و مراقبت است. داشتن موهای سالم به‌سادگی میسر نمی‌شود بلکه روش‌های مختلفی وجود دارد که کمک می‌کند تا ما موهای سالم و در عین حال زیبا داشته باشیم .

در گذشته یکی از روش‌های نگهداری و مراقبت از مو استفاده از دارو و مواد شیمیایی بود این مواد در بلند مدت برای فرد نتیجه به همراه داشت یا د رمواردی حتی نتیجه‌بخش نبوده بلکه فقط عوارض جانبی را برای فرد به همراه داشته است. امروزه روش جدیدی به نام اوزون تراپی مو توانسته است با یک روش کاملاً ارگانیک و طبیعی و بدون عارضه جای خود را در میان این روش‌های پر خطر باز کند. اوزون درمانی مو بسیار کم خطر ، با مدت زمان درمان کوتاه و کمترین هزینه انجام می‌شود.

گاز اوزون با استفاده از فناوری پلاسما  و دستگاه اوزون ساز تولید می‌شود در این فرایند مولکول دو اتمی اکسیژن به مولکول 3 اتمی اکسیژن تبدیل می‌شود که وجود همین سومین اتم اکسیژن در این ترکیب منجر به داشتن اکسیژن وافری می‌شود که تمام خاصیت پزشکی اوزون به همین وجود اکسِیژن وافر در آن است.

علت اهمیت گاز اوزون در درمان

اوزون تراپی مو
اوزون تراپی مو

کمبود اکسیژن یکی از دلایل عمده در اکثر بیماری هاست چرا که نبود آن باعث تولید سموم در محیط می‌شود.وجود گاز اوزون با بالا بردن قدرت اکسایش و خاصیت ضد التهابی ، ضد باکتریایی که دارد ایمن‌سازی محیط را فراهم می‌کند.

اکسیژن رسانی به بدن از این طریق مزایای زیادی دارد چرا که اوزون درمانی به دلیل خاصیت ضد التهابی که دارد در درمان بسیاری از بیماری‌های مزمن از جمله دردهای مفصلی و عضلانی بسیار کارآمد عمل می‌کند. در این روش میزان مشخصی از گاز اوزون به صورت تخصصی در بافت‌ها بیمار تزریق می‌شود و به طرز فوق‌العاده بیمار بدون نیاز به عمل جراحی درمان می‌شود.

  4 عامل موثر بر هزینه اوزون تراپی در تهران

در کنار درمان‌های مفصلی و عضلانی این اکسیژن فعال ( ازن ) توانست در اوزون تراپی مو با ایجاد یک‌لایه محافظ به نام peptones بر روی مو باعث پوشش کوتیکول مو بهبود و سلامت کلی مو را فراهم کند. به ترتیبی که اکسیژن فعال ( ازن ) با ایجاد ارتباط میان ساختار درونی هر رشته مو به تقویت آن کمک کرد. اکسیژن رسانی به مو تأثیر فوق‌العاده‌ای در رشد و زیبایی آن دارد. با استفاده از تزریق اکسیژن به تک تک فولیکول‌ها مو، سلول‌های مرده و مواردی که از رشد و تولید سلول جدید جلوگیری می‌کنند پاک می‌شود.

علت اهمیت اکسیژن در اوزون تراپی مو

اوزون تراپی مو

همین‌طور که اشاره شد اکسیژن یک ماده حیاتی در محیط محسوب می‌شود چرا که نبود آن باعث ایجاد بسیاری از بیماری‌ها است. زندگی امروزی و وجود آلودگی بی‌تحرکی و تنفس آرام بدن را کمبود اکسِیژن رو به رو می‌کند در صورتی که سلول‌های بدن برای ادامه حیات به اکسیژن نیازمند هستند و کمبود آن یعنی ضعف سیستم ایمنی بدن و در نتیجه ورود عفونت‌ها و انواع بیماری‌ها به بدن. این کمبود روی تمام سلول‌های بدن از جمله سلول‌های مو و ریشه آن تأثیر زیادی گذاشته و در دراز مدت موجب نازکی و آسیب رسیدن به ریشه مو و در نهایت ریزش آن خواهد شد.

بنابراین اوزون تراپی مو یک روش فوق العاده در رساندن اکسیژن به سلول‌های بدن از جمله مو است. در این روش با افزایش سطح اکسیژن رسانی به کف سر و ریشه موها، بهبود اکسیژن رسانی گردش خون را بهتر کرده و در کل سلامت پوست کف سر و موها فراهم می‌شود.

نحوه کار دستگاه اوزون تراپی مو

یکی از راه‌های تزریق اوزون به موها استفاده از دستگاه اوزون تراپی مو است. در این روش موها برای اکسیژن رسانی و قرار گرفتن در روند درمان به کمک یک کاور در محوطه کابینی دستگاه قرار گرفته ،بخار آبی به دمای ۴۰ درجه با امکان تنظیم در درون کابین جریان میابد.حین این فرآیند که ۴ الی ۵ دقیقه زمان می‌برد، فولیکول‌های مو تحریک شده و از سطح مو بلند شده  و راه برای ورود هر گونه ماده ایی به عمق ساقه و ریشه  مو باز می‌گردد . بعد از این مرحله با کمک امواج مافوق صوت، موکول‌های آب تجزیه شده مولکول‌های اکسیژن را با یکدیگر ترکیب می‌کند . در ادامه کار با قطع انرژی مجدداً مولکول‌های o3 ناپایدار تجزیه شده و به o2 و o1 مبدل می‌شوند.

در اوزون تراپی مو اتم اکسیژن با خاصیت اکسیداسیون قوی از میان فولیکول‌های مو وارد عمق ساقه و ریشه مو شده که این امر باعث از بین رفتن بسیاری از میکروب‌ها ،باکتری‌ها ،قارچ‌ها و..، موجود در مو می‌شود.

در مرحله نهایی محوطه کابین با گزینه cooling شروع به ایجاد سرما و خنک کردن باعث تحریک مجدد فولیکول‌ها و بسته شدن آن‌ها می‌شود ،لذا اتم اکسیژن در بافت مو باقی می‌ماند و به روند اکسیداسیون خود ادامه می‌دهد.

این روش برای کسانی که ریزش مو غیر ارثی دارند  کمک شایانی به قطع ریزش و تسریع در رشد مجدد موهای از دست رفته آن‌ها می‌کند.

اوزون تراپی مو
اوزون تراپی مو

فواید اوزون تراپی مو

1.     جلوگیری بی نظیر از ریزش مو

2.     پر پشت شدن آن به دلیل افزایش ضخامت هر تار مو

3.     افزایش فوق العاده در دوام و ماندگاری مو

4.     خوش رنگ شدن و افزایش جلای طبیعی

5.     رفع کامل شوره ، حساسیت و خارش

6.     تقویت و آب‌رسانی و پاک کننده و ضد عفونی کننده ریشه و ساقه مو

  اوزون تراپی زانو

7.     اوزون تراپی مو و استحکام بخش ساقه و ریشه ،کنترل و قطع ریزش و کمک به رشد مجدد

8.    ترمیم و بازسازی ریشه موهای آسیب دیده

9.   درمان مو خوره ،شوره سر ،آماس و تاسی سر در موارد غیر ارثی

10.  بر طرف کردن خشکی ، حساسیت و خارش پوست سر

11-.میز کردن عمقی پوست سر از آلودگی‌ها

12- بالا بردن خون رسانی به ریشه موهای سر

هزینه اوزون تراپی مو

داشتن موهای سالم و پر پشت یکی از دغدغه‌های افراد در زیبایی ظاهری آن‌هاست. برای تقویت موی سر ، افزایش شد سریع ، پر پشت شدن موها و درمان موهای خشک و آسیب‌دیده روش‌های درمانی زیادی وجود دارد که یکی از این روش اوزون تراپی مو است. هزینه اوزون تراپی مو برای کسانی که به دنبال یک روش طبیعی و ارگانیک و در عین حال نتیجه‌بخش و به‌صرفه هستند بسیار کم است.

این روش درمان با استفاده از دستگاه مخصوص توانسته است گامی مؤثر در جهت درمان بیماری‌ها و بازگشت به سلامت و زیبایی مو باشد. این نوع درمان در مورد کسانی که ریزش مو دارند نیز بسیار مؤثر عمل کرده است اما زمانی این درمان برای این بیماران مؤثر است که عامل ریزش موهای آن‌ها توارث نباشد در غیر این صورت این روش پاسخگو نخواهد بود اما اگر دلایل دیگری منجر به اتفاق باشد اوزون تراپی کمک شایانی به قطع ریزش مو و تسریع مجدد در رشد موهای از دست رفته خواهد داشت.

اوزون تراپی مو و سایر روش‌های درمانی

اوزون درمانی به عنوان یک روش فوق‌العاده نوین تأثیرات مثبتی روند تقویت موهای شما خواهد داشت. داشتن موهای زیبا و سالم نیازمند مراقبت و رسیدگی است. هزینه اوزون تراپی مو نسبت به سایر روش‌های درمانی به‌صرفه تر است این درمان با ترمیم موهای آسیب‌دیده و تقویت موهای سالم به دوچندان کردن زیبایی شما کمک شایانی می‌کند و نتیجه مطلوبی را برای شما به همراه می‌آورد.

اگر شما به دنبال داشتن موهای شفاف و پر پشت هستید بهتر است پول خود را صرف خرید داروهای شیمایی و لوسین های مختلف نکنید این روش‌ها گرچه ممکن است برای شما د در کوتاه‌مدت پاسخگو باشند اما در دراز مدت نتنها شاهد از بین رفتن نتایج به دست آمده خواهید بود یا در برخی موارد هیچ تأثیر مثبتی در نتیجه این‌گونه درمان‌ها نخواهید دید. اوزون تراپی مو یک روش درمان کاملاً اورگانیک و طبیعی است که منجر به تقویت ریشه مو و رشد موهای شما در دراز مدت می‌شود ولی با وجود این نوع درمان تأثیرگذار خواهد بود و هزینه اوزون تراپی مو به نسبت سایر روش‌های درمان به‌صرفه‌تر و طولانی‌مدت تر خواهد بود. با این وجود هزینه اوزون درمانی مو در هر کلینیک با نرخ‌های متفاوتی تعیین می‌شود.

هزینه اوزون تراپی مو
هزینه اوزون تراپی مو

مزایا و هزینه اوزون تراپی مو

اوزون تراپی به عنوان یک روش درمانی نوین برای تقویت موها به نسبت مزایایی که دارد بسیار به‌صرفه است هزینه اوزون درمانی مو بسیار کم است و نسبت به سایر روش‌های درمانی نیز مؤثرتر عمل می‌کند. از جمله

مزایای اوزون تراپی مو

تقویت و آب‌رسانی و پاک‌کننده و ضدعفونی‌کننده ریشه و نرم‌کننده ساقه

استحکام‌بخش ساقه و ریشه ،کنترل و قطع ریزش و کمک به رشد مجدد

ترمیم و بازسازی موهای آسیب‌دیده و خوش‌رنگی ،زیبایی ،شفافیت و جلا مو.درمان بیماری‌های مربوط به ساقه و ریشه

درمان موخوره ،شوره سر ،آماس و طاسی

افزایش ضخامت هر تار مو.کنترل میزان اسیدیته و Phبالانس چربی پوست و کف سر و ایجاد ریلکسی و آرامش فراوان

مواردی تأثیرگذار در کاهش هزینه اوزون تراپی مو

هزینه اوزون درمانی مو به نسبت سایر روش‌های درمانی کم‌تر هزینه‌تر است. در بیمارهای که برای درمان از اوزون استفاده می‌شود هزینه کمی لازم است اما بازهم در مقاصد مختلف درمانی توسط گاز اوزون باید توجه داشت که این هزینه با توجه به عوامل مختلفی تغییر خواهد کرد.

  1. تعداد جلسات تحت درمان
  تأثیر اوزون تراپی کمر در درمان دیسک کمر

یکی از مواردی که در کاهش میزان هزینه اوزون تراپی مو مؤثر است تعداد جلساتی است که مراجع کننده باید برای درمان به کلینیک مراجعه کند و تحت درمان قرار بگیرد. اثرگذاری اوزون تراپی مو برای اکثر افراد با یک مرحله درمان برای بهبودی کافی است و در بیشتر موارد ما شاهد کاهش علائم بیماری یا اثربخشی لازمه با استفاده از این روش بوده‌ایم در نتیجه با توجه به گرفتن رضایت کافی از درمان و اثربخش بودن نتیجه درمان دیگر نیازی به درمان مجدد برای بیمار نخواهیم بود ولی مراجع کننده می‌توانند برای تحریک بیشتر بافت برای بازسازی و ترمیم بیشتر مراحل دیگر اوزون تراپی مو را نیز دنبال کند. هیچ محدودیتی برای تزریق این ماده در تعداد دفعات تزریق وجود ندارد بلکه یک بیمار می‌تواند یک مرحله تزریق انجام دهد و بیمار دیگر با شرایطی متفاوت ۴ مرحله درمان باید برای رسیدن به نتیجه مطلوب را باید طی کند. آنچه در کاهش هزینه درمان تأثیرگذار است میزان دفعات مراجعه برای تزریق است.. بنابراین هرچقدر تعداد جلسات درمان کمتر باشد هزینه اوزون تراپی مو  نیز کمتر خواهد بود. تعداد جلسات درمان برای مراجعه مجدد یا عدم مراجعه ارتباط مستقیمی با وضعیت بیمار ، شدت درد و ناحیه درد دارد.

2-  درمان بدون جراحی و به‌صورت سرپایی

در روش‌های درمانی مختلف که به جراحی احتیاج است بیمار دچار یکسری عوارض مانند جای زخم یا عوارض بعد از اتاق عمل می‌شود که بستری شدن در بیمارستان را برای بیمار ضروری می‌سازد که این امر هزینه را بر دوش بیمار به دلیل بستری شدن در بیمارستان به همره می‌آورد. اما با استفاده از روش ازون تراپی مو که یک پروسه درمان بدون درد، بدون بیهوشی، بدون جراحی و بدون بستری شدن است بنابراین در این روش هزینه‌های بیمار به میزان زیادی کاهش می‌یابد.  بعد از تزریق اوزون به بدن بیمار توسط کادر فنی و حرفه‌ای متخصصین کلینیک درد هیچ‌گونه عوارضی بعد از تزریق مشاهده نشده بیمار نیاز نیست شب در بیمارستان بستری شود و به‌راحتی به منزل بازگردد که این امر مسئله مهمی در پایین آمدن هزینه‌ اوزون تراپی مو بیمار می‌شود.

3-نوع درمان از طریق اوزون تراپی

هزینه اوزون درمانی در درمان برای همه‌ی بیماری‌هایی که از طریق اوزون درمان می‌شوند یکسان نخواهد بود و با توجه به شرایط مختلفی تغییر است. اوزون تراپی مو به نسبت سایر روش‌های درمان به‌وسیله گاز اوزون ارزان‌تر می‌باشد.  

4- شرایط محیطی درمان  

برای انجام درمان به روش اوزون تراپی حتماً سعی کنید یک کلینیک معتبر با شرایط محیطی مناسب را انتخاب نمایید. چرا که لزوماً پایین بودن هزینه اوزون تراپی مو در یک کلینیک به نسبت سایر کلینیک‌های درمانی دلیلی بر انتخاب یک کلینیک نمی‌شود چون پای سلامتی شما در میان است در نتیجه برای انجام درمان به روش اوزون تراپی باید از دستگاه اوزون تراپی و عمل تزریق توسط متخصص اوزون تراپی در مطب کاملاً استریل شده مطمئن شوید.  نبود شرایط یک محیط برای درمان صحیح شاید هزینه اوزون درمانی کاهش پیدا کند اما به ریسک آن نمی‌ارزد که بیمار برای اندکی هزینه کمتر به‌سلامتی خود آسیب بزند.

اوزون تراپی

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت در زمینه رشته تخصصی درد می‌باشد. هم اکنون در زمینه تخصصی درد و بیهوشی مشغول به فعالیت بوده و عضو هیئت مدیره بیمارستان امید می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − هشت =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس با دکتر شمس