بهترین درمان آرتروز زانو با ورزش در 6 گام

بهترین درمان آرتروز زانو با ورزش در 5 گام

بهترین درمان آرتروز زانو با ورزش در 5 گام


درمان آرتروز زانو

درمان آرتروز زانو با ورزش از روش های بدون ریسک درمان زنو درد است. یک شخص امکان دارد به انواع مختلف آرتروز دچار شود. آرتروز سبب کمر درد، پا درد، گردن درد، زانو درد و سایر درد های بدن می شود. در مورد درمان آرتروز زانو، پزشک با توجه به میزان و شدت مشکل بوجود آمده در زانو، روش های متعدد درمانی را پیشنهاد می کند.

برای مثال درمان آرتروز زانو با فیزیوتراپی، درمان آرتروز زانو با سرما درمانی ، یا دادن حرکات ورزشی مناسب و استفاده از حرکات کششی، قدرتی و تقویتی برای تقویت عضلات زانو از جمله اقداماتی است که قبل از پیشنهاد انجام جراحی به بیمار داده می شود. در برخی از جاها، پزشکان طب سنتی، درمان آرتروز زانو با مواد غذایی و داروهای گیاهی خاصی را تجویز می کنند که آن هم به نوبه خود کارساز بوده و باعث کاهش التهاب در زانو می شود.

در این مقاله از سایت دکتر شمس در نظر داریم شما را با درمان آرتروز زانو با ورزش آشنا کنیم. امیدواریم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما بازگو نماییم.

درمان ارتروز زانو با ورزش کلینیک ارتوپدی دکتر فرزاد
بهترین درمان آرتروز زانو با ورزش در 5 گام

درمان آرتروز زانو با ورزش

در درمان آرتروز زانو با ورزش نکته مهم این است که در زمان انجام حرکات ورزشی نباید احساس دردی در این ناحیه ایجاد شود. البته چون این حرکات باعث تقویت زانو می شوند بنابراین داشتن احساس کشش در این ناحیه در زمان ورزش کردن بسیار طبیعی است و خطری به دنبال ندارد.

  چگونه از درد آرتروز دست خلاص شویم؟

پس داشتن مقداری احساس ناراحتی به همراه درد کم در این ناحیه طبیعی بوده و نگران کننده نیست.  اگر در مورد انجام حرکات کششی مشکل خاصی ندارید می توانید در ادامه از حرکات تقویتی برای زانو استفاده کنید. در قسمت زیر یکسری از حرکات مفید برای تقویت زانو آورده شده است.

به پشت بلند کردن ران

در این ورزش ابتدا یک مت ورزشی را روی زمین پهن کرده و روی آن بر روی شکم دراز بکشید  پاها را کنا هم روی زمین قرار دهید. سپس 10 سانتی متر پای راست را از زمین بلند کنید و به حالت اول بازگردانید بعد این کار را با پای دیگر انجام دهید. 5 بار این تمرین را تکرار کنید .این ورزش نیز جزو بهترین مدل درمان آرتروز زانو با ورزش است.

بلند کردن پا از پهلو

بر روی یک مت ورزشی به پهلوی خود دراز کشیده سپس  دستتان خود را برای راحتی زیر سر قرار دهید. سپس یکی از پا را از پهلو صاف کرده و به آرامی بلند کنید.

چند ثانیه در این حالت بمانید و پا را به حالت قبل روی زمین بگذارید سپس این کار را با پای دیگر انجام دهید.

حرکت کشش ساق پا

حرکت کشش ساق پا از دیگر روش های درمان آرتروز زانو با ورزش است. حرکت کششدر این حرکت با دادن کشش به قسمت ساق پا عضلات ساق پا آزاد شده و در نتیجه زانو بهتر و راحت تر صاف می شود. برای انجام این حرکت بر روی زمین بنشینید و یک پا را صاف و دیگری را درون شکم خم کنید سپس با یک طناب یا حوله پایی را که صاف کرده اید از روی زمین بلند کنید و به سمت صورت خود بکشید. توجه کنید که پاشنه پا روی زمین باشد. بعد از حدود 20 ثانیه این حرکت را برای سمت دیگر پای خود انجام دهید.

  بهترین روش درمان آرتروز کمر بدون جراحی

خم کردن زانو

از دیگر روش های درمان آرتروز زانو با ورزش، خم کردن زانو تا حدی که احساس درد کمی کنید می باشد. می توانید این حرکت را 10 بار تکرار کنید.

خم کردن زانو با کمک حوله

این تمرین به خم کردن زانو کمک می کند بنابراین می توانید بهتر قدم بردارید و یا زانوی خود را خم کنید. برای این کار باید از یک حوله استفاده کنید. این حرکت را برای هر دو زانو در 15 ست 5 ثانیه ای انجام دهید.

اسکات روی صندلی

از دیگر روش های درمان آرتروز زانو با ورزش ، انجام این حرکت سبب تقویت عضلات چهار سر ران و در نتیجه قوی شدن زانو می شود. برای انجام این حرکت از یک صندلی استفاده کنید. مقابل یک صندلی بایستید سپس یک پا را روی صندلی با زاویه 90 درجه قرار دهید ران این پا باید موازی با زمین باشد. در حالیکه پای دیگر را صاف نگه داشته اید حدود 20 ثانیه در این حرکت بمانید و سپس این کار را با پای مخالف انجام دهید.

کلام آخر

برای درمان آرتروز زانو با ورزش با مشورت پزشک خود می توانید از حرکات ساده جهت تقویت عضلات زانو استفاده کرده  و سپس به مرور زمان حرکات را سخت تر و پیچیده تر نمایید. در ادامه برای قوی تر شدن عضلات خود و بهبود عملکرد زانو می توانید از ورزش شنا، دوچرخه سواری، یوگا نیز بهره ببرید. توجه داشته باشید در این حین داشتن اضافه وزن منجر به فشار مضاعف بر روی زانو شده و تنش را در مفاصل به خصوص زانو زیاد می کند. پس اولین قدم در این حالت کاهش وزن است. توجه کنید اگر انجام ورزش بهبودی در شرایط شما ایجاد نکرد جهت کاهش درد بهتر است از زانو بند استفاده کنید و بعد از آن سعی کنید از یک متخصص درد در این زمینه کمک بگیرید.

  بهترین درمان آرتروز شانه در 6 گام

ما به شما مطب درد دکتر شمس را پیشنهاد می کنیم. دکتر شمس از بهترین متخصصین درد می باشند که روش های نوین درمانی را برای دردهای آرتروز برای شما پیشنهاد می کنند. جهت مشاوره و گرفتن وقت قبلی با این شماره تماس بگیرید:☎ ۲۲۵۵۸۷۱۸ ☎ ⭐⭐⭐⭐

درمان آرتروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 4 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.