هزینه اوزون تراپی دیسک کمر

هزینه اوزون تراپی دیسک کمر


هزینه اوزون تراپی دیسک کمر

اوزون تراپی دیسک کمر یک روش درمانی نسبتاً جدید در درمان است که جایگزین مناسبی برای درمان بسیاری از بیماری‌ها بدون نیاز به عمل جراحی است. هزینه اوزون تراپی دیسک به نسبت سایر روش‌های درمانی بسیار به صرفه است. استفاده از گاز اوزون یا اوزون درمانی روشی سالم در درمان عضلانی و مفصلی است. در این روش درمانی از گاز اوزون که غلظت آن توسط پزشک معالج تعیین می‌شود، به صورت کاملاً تخصصی در بافت‌های بدن بیمار تزریق‌شده و با تبدیل‌شدن گاز اوزون به اکسیژن در بافت رادیکال‌ها و انرژی آزاد می‌شود و بیمار بعد از انجام مراحل درمان بهبود می‌یابد. از این روش در درمان دیسک کمر، درمان سیاتیک، آرتروز مفاصل نیز استفاده می‌گردد

اوزون تراپی دارای خواص ضدالتهابی، ضد درد و نیز اثرات ترمیمی می‌باشد. بنابراین اوزون تراپی در درمان دردهای ناشی از التهابات مفصلی و نیز دیسک‌های بین مهره‌ای، تنگی کانال نخاع، زخم‌های ناشی از دیابت و … مؤثر است.

عوامل ایجادکننده دیسک کمر

مشاغلی که نیاز به بلند کردن اجسام سنگین باشد.

خم کردن بیش‌ازحد گردن

افزایش سن

اضافه‌وزن

مصرف سیگار

عوامل مؤثر در موفقیت‌آمیز بودن اوزون درمانی دیسک

گرچه هزینه اوزون تراپی دیسک کمر به نسبت سایر روش‌های درمانی به صرفه‌تر است اما موفقیت‌آمیز بودن این نوع درمان دیسک کمر و گردن به عوامل مختلفی بستگی دارد.

1-توجه به نتیجه‌بخش بودن این درمان برای بیمار

اوزون تراپی گرچه یک روش درمان بدون جراحی است اما در همه موارد لغزش دیسک نمی‌توان از آن استفاده کرد. بلکه باید با توجه به سابقه پزشکی بیمار و ملاک‌های خاصی با توجه به MRI تشخیص داد که آیا روش اوزون درمانی کمر درد برای بیمار تأثیر مثبتی به‌جای می‌گذارد یا خیر.

  هزینه اوزون تراپی زانو

2-انجام مراحل درمان زیر نظر متخصص

مهارت کافی پزشک متخصص در تشخیص مناسب این درمان برای بیمار و تعیین میزان درست غلظت اوزون برای تزریق به بدن بیمار بسیار حائز اهمیت است. امروزه مراکزی وجود دارند که دران بدون اینکه کارکنان آموزش و تخصص کافی را دیده باشند به این نوع درمان می‌پردازند و با دریافت میزان پایینی از هزینه اوزون تراپی دیسک کمر بیماران زیادی را به کلینیک خود می‌کشانند. در نتیجه با این شیوه درمان بیمار به‌جای اینکه شاهد اثرات مثبت درمان باشد برای سلامتی‌اش عوارضی را هم برجای گذاشته است.  

3-انجام درست مراحل درمان

اوزون (ازون درمانی) باید مطابق پروتکل درست درمانی انجام شود اگرچه ایمنی این روش از جراحی‌های لغزش دیسک بسیار بیشتر است، اما بدون اثر جانبی هم نخواهد بود. بنابراین توجه به رهنمودها و راهنمایی‌های ذکرشده در پروتکل دارای اهمیت بسیاری می‌باشد.

هزینه اوزون تراپی دیسک کمر

نحوه درمان در اوزون تراپی دیسک کمر

در درمان به روش اوزون تراپی ابتدا بیمار با توجه به مواردی که در بالا اشاره شد برای این شیوه از درمان انتخاب می‌شود و با تعیین وقت قبلی جهت انجام پروسه درمان آماده می‌شود.

بیمار به اتاق عمل مجهز به دستگاه سی ـ آرم برای عکس بردای از دیسک برده می‌شود از طریق عکس‌های گرفته‌شده ناحیه دیسک‌های مشکل‌دار مشخص می‌شوند و تزریق بی‌حسی در نواحی مورد نظر صورت می‌گیرد و بعد از آن تزریق اوزون به این ناحیه توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. 

گرچه هزینه اوزون تراپی دیسک کمر بسیار پایین است اما این دلیل بر کارآمد نبودن این روش نسبت به سایر روش‌های درمانی نیست و اگر توسط پزشک متخصص انجام شود کاملاً بی‌خطر و نتیجه‌بخش است.

  اوزون تراپی زانو

روش اوزون تراپی دیسک کمر  در مقایسه با جراحی هم برای بیمار و هم برای پزشک، خطر بسیار کمتری دارد، و از لحاظ اقتصادی  به صرف است تا حدودی که می‌توان گفت هزینه اوزون تراپی دیسک کمر در مراکز درمانی معتبر تا یک سوم هزینه از طریق عمل جراحی است. بنابراین در پول و زمان صرفه‌جویی می‌شود و بسیاری از عارضه‌های ناشی از جراحی و بیهوشی عمومی در بیمار اتفاق نخواهد افتاد.

عوامل مؤثر در کاهش هزینه اوزون تراپی دیسک کمر

1-اوزون تراپی یک روش درمان سرپایی و بدون بستری

اوزون تراپی کمر بدون بیهوشی و برش جراحی با کمک یک سوزن نازک توسط پزشک متخصص انجام می‌شود. در این روش استخوان یا ساختار بیومکانیک مهره‌ها تحت تأثیر قرار نمی‌گیرند و با این اتفاق کمترین آسیب به بافت‌های اطراف دیسک وارد می‌شود، بنابراین ریسک درد بعد از عمل و چسبندگی‌های ناشی از اعمال جراحی باز در این روش‌ها به حد صفر خواهد رسید، بیمار به دلیل اینکه برای درمان بی‌هوش نشده و کمترین آسیب در طول پروسه درمان به بدن بیمار وارد شده همان روز یا صبح روز بعد، از بیمارستان بدون نیاز به بستری شدن ترخیص می‌شود. در نتیجه از هزینه بستری شدن بیمار در بیمارستان به دلیل سرپایی بودن هزینه اوزون تراپی کمر کاسته می‌شود.

2- عدم نیاز به وسایل جراحی زیاد در پروسه درمان

اوزون تراپی به عنوان یک روش درمان سرپایی و بدون جراحی نیاز به دستگاه و لوازم مورد نیاز در یک عمل جراحی بزرگ را ندارد به‌گونه‌ای که تمام این موارد با کمک یک سوزن انجام می‌شود که تحت راهنمایی اشعه ایکس وارد دیسک بیرون زده شده و حجم دیسک را کم می کند و فشار از روی کانال نخاعی و ریشه‌های عصبی را بر می‌دارد در نتیجه این سبک از درمان تأثیر زیادی روی هزینه اوزون تراپی دیسک می‌گذارد و بسیار به صرفه است.

  4 عامل موثر بر هزینه اوزون تراپی در تهران

3-طول دوره درمان

هیچ محدودیتی برای تزریق این ماده در تعداد دفعات تزریق وجود ندارد بلکه در یک بیمار با یک بار تزریق اوزون نتیجه می‌گیرد ولی بیمار دیگر با شرایطی متفاوت در۴ مرحله درمان باید برای رسیدن به نتیجه مطلوب طول دوره درمان را ادامه دهد. همین میزان دفعات مراجعه برای تزریق تأثیر زیادی در میزان هزینه اوزون تراپی دیسک برای هر بیمار دارد. بنابراین هرچقدر تعداد جلسات درمان کمتر باشد هزینه اوزون تراپی نیز کمتر خواهد بود. طول دوره درمان ارتباط مستقیمی با وضعیت بیمار ، شدت درد و ناحیه درد بیمار دارد.

4-انتخاب درست محیط تحت درمان  

برای انجام درمان به روش اوزون تراپی حتماً سعی کنید به یک کلینیک معتبر زیر نظر متخصص مربوطه مراجعه نمایید برخی درمانگاه‌ها هستند که علا رقم هزینه پایینی  که دریافت می‌کنند تجربه کافی را در این زمینه ندارند. لزوماً پایین بودن هزینه اوزون تراپی دیسک دلیلی بر انتخاب یک کلینیک نمی‌شود چون پای سلامتی شما در میان است در نتیجه برای انجام این درمان حتماً به کلینیک‌های معتبر مراجعه فرمایید. 

اوزون تراپی

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت در زمینه رشته تخصصی درد می‌باشد. هم اکنون در زمینه تخصصی درد و بیهوشی مشغول به فعالیت بوده و عضو هیئت مدیره بیمارستان امید می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − چهار =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس با دکتر شمس