بهترین درمان گردن درد بعد از خواب چیست؟

بهترین درمان گردن درد بعد از خواب چیست؟

بهترین درمان گردن درد بعد از خواب چیست؟


گردن درد بعد از خواب

گردن درد بعد از خواب مساله ای است که همه ما حتی برای یکبار هم شده آن را تجربه کرده ایم. ما مقدار زیادی از عمر خود را در خواب می گذرانیم یعنی حدود یک سوم. بنابراین باید بهترین حالت را برای خواب خود انتخاب کنیم. این مساله به عدم درد گرفتن گردن به شما کمک می کند. یکی از دلایل گردن درد بعد از خواب این است که بطور معمول در طی شب، هنگام خواب گردن ما پیچ می خورد و یا خم می شود که این مساله می تواند بدلیل بد بودن وضعیت بالش ما باشد.

یکی دیگر از عوامل گردن درد می تواند این باشد که در هنگام تماشا کردن تلویزیون سر بطورغیر طبیعی رو به جلو قرار می‌گیرد.و این مساله موجب گرفتگی عضلات گردن می شود . اما به هر حال یکی از مهمترین علت های گردن درد به خاطر بیشتر موارد به دلیل درست قرار نگرفتن گردن بر روی بالش می باشد. بنابراین آنچه بسیار در این مورد اثیر گذار است نوع بالشی است که استفاده می کنیم. در این مقاله از سایت مطب درد دکتر شمس ما به موضوع گردن درد بعد از خواب می پردازیم. و موثرترین راه برای درمان گردن درد بعد از خواب را بیان می کنیم.

علت و راه حل گردن درد بعد از خواب شما اینجاست
بهترین درمان گردن درد بعد از خواب چیست؟

درمان گردن درد بعد از خواب

اگر بعد از بلند شدن از خواب در قسمت شانه‌ها و سرتان احساس درد کنید چه کاری را انجام می دهید؟ در قسمت زیر به راهکارهایی پیرامون از بین بردن گردن درد بعد از خواب می پردازیم.

  12 مورد از دلایل درد گردن و درمان آن چیست؟

استراحت دادن به گردن

همانطور که می دانید وزن سر بر روی گردن بسیار زیاد است. طبق مطالعات صورت گرفته گردن باید حدود 5 کیلوگرم وزن سر را تحمل نماید. بنابراین با استراحت دادن  به گردن باید کمی تامل و صبر نمایید  و گردن خود را در حالت خنثی و درازکش بصورت چند دقیقه ای قرار دهید.

استفاده از حوله گرم

خواب زیاد موجب گرفتگی گردن و  کاهش جریان خون می شود. در این حالت یکی از راههای موثر برای تسکین گرفتگی ماهیچه‌ها افزایش دادن گردش خون با استفاده از حوله و دستمال گرم می باشد. بطوریکه می توانید با کمک کمپرس گرم در گردن این درد را کاهش دهید.دقت کنید استفاده از کمپرس گرم باید محدود باشد زیرا گرمای زیاد  باعث التهاب گردن می شود.

دادن کشش مناسب

دادن کشش مناسب موجب تسکین درد ناشی از گرفتگی گردن می شود. بد خوابیدن و قرار گرفتن گردن در وضعیت بد در هنگام خواب از مهمترین دلایل گردن درد بعد از خواب می باشد. مثلا زمانی را در نظر بگیرید که سرگرم کامپیوتر شخصی خود هستید و یا در وضعیت نادرست در رختخواب قرار می گیرید این مساله بعدا شما را دچار گردن درد بعد از خواب می کند. شما در این موقعیت با انجام حرکات کششی مناسب از چرخاندن شانه‌های خود به عقب و پایین یا نزدیک کردن کتف‌های خود از پشت به سمت هم یا خم کردن گوش خود از هر دو طرف به سمت شانه خود به این درد غلبه نمایید. در زمان رانندگی با اتومبیل سر خود را به دت 30 ثانیه به صندلی اتومبیل فشار دهید این کشش‌ به شما کمک می کند تا دچار گرفتگی گردن نگردید. یکی از بهترین ورزش ها و موثرترین آنها یوگا می باشد با انچان حرکات یوگا کشش مناسبی به ستون مهره‌های شما وارد می شود و این کار مانع از گردن درد درد شما می گردد.

  15 روش برای درمان گردن درد عصبی

درمان گردن درد بعد از خواب با کمک آبدرمانی

گردن درد به دلیل بروز آسیب و ماندن در وضعیت نامناسب در زمانی طولانی ایجاد می شود این مساله با ورود آوردن فشار بر روی عضلات موجب اسپاسم و گرفتگی می شود. در زمان ایجاد  تنش در عضلات گردن، اسپاسم  ایجاد شده در آن باعث ایجاد درد شده که به آن سندرم فاسیال گویند در این زمان یکی از راه های رفع گرفتگی در گردن درد بعد از خواب،درمان با آب است. شما در این راه می توانید با گرفتن دوش آب گرم این نوع گردن درد را درمان کنید. دادن گرما می‌تواند باعث کاهش تورم عضلات و حرکت خون بیشتری درعضلات شما گردد.

انجام ورزش منظم

همواره در برنامه زندگیتان ورزش منظم را جای دهید. ورزش هایی مانند یوگا، شنا و پیاده روی، باعث افزایش جریان خون در رگ های شما می شود .قطع ورزش بطور ناگهانی وعدم تحرک باعث درد گردن بعد از خواب می شود.

با انجام فعالیت منظم فیزیکی، ماهیچه های شما تقویت می گردد و این کار باعث برداشتن استرس و فشار از روی ماهیچه های گردن می شود. در ادامه چند حرکت جهت تقویت ماهیچه گردن معرفی می گردد. .

کشش گردن به اطراف

در این حالت ابتدا صاف بایستید بطوریکه دست ها کنار پهلوها نگه داشته شده به آرامی کمر و گردن به سمت چپ انحراف بدید. حدود .

10 الی 20 ثانیه در این حالت بمانید. دفعه بعد این حرکت را در قسمت راست بدن خود تکرار کنید. این حرکت را درهر سمت بدن 4 بار تکرار کنید.

  بهترین راه جلوگیری از گردن درد هنگام مطالعه چیست؟

شراگ دمبل

در حالیکه چانه و گردنتان در یک خط و صاف می باشد پاهایتان را به اندازه عرض شانه باز کنید. با گرفتن یک دمبل در هر دست به آهستگی .

شانه هایتان را به سمت بالا ببرید. این حرکت باید به آرامی صورت گیرد. در این حرکت باید به خوبی .

انقباض عضله های موجود در بالای گردن و کمر خود را احساس نمایید. بعد از گذشت 5 ثانیه شانه هایتان را به آرامی به حالت قبلی ببرید. 10 بار این حرکت را انجام دهید.

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

معمولا بعد از گردن درد بعد از خواب با انجام درمان های ذکر شده در بالا و مراقبت بعد از چند روز این گردن درد بهبود می یابد ولی اگر این اتفاق نیفتاد و درد افزایش یافت برای دریافت علت آن حتماً به پزشک مراجعه کنید از طرفی اگر پدیده گردن درد به همراه بروز سر درد، احساس تنگی نفس، سختی در بلعیدن غذا ، ورم کردن گردن، تورم در غده ها، و ایجاد بی حسی و تب و همچنین پا درد همراه بود حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید ما به شما مطب درد دکتر شمس را پیشنهاد می کنیم. جهت هماهنگی و مشاوره به این شماره تماس بگیرید.☎ ۲۲۵۵۸۷۱۸ ☎ ⭐⭐⭐⭐

گردن درد

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت در زمینه رشته تخصصی درد می‌باشد. هم اکنون در زمینه تخصصی درد و بیهوشی مشغول به فعالیت بوده و عضو هیئت مدیره بیمارستان امید می باشد .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس با دکتر شمس