دارو تسکین درد آرتروز

دارو تسکین درد آرتروز


با بالا رفتن سن و ورزش نکردن و رعایت نکردن بسیاری از موارد در نواحی از بدن درد آتروز ایجاد می شود که راهکار ها و دارو های تسکین درد آرتروز زیادی وجود دارد.

بسیاری دارو متنوع برای تسکین درد آرتروز به وجود آمده است که بسیاری از انها را می بایست با نسخه پزشک تهیه کرد و تعدادی از دارو های تسکین درد  آرتروز هم میتوان بدون نسخه تهیه کرد که در ادامه تمامی این دارو هارا نام برده ایم.

آرتروز چیست؟

استئوآرتریت که به آتروز معروف است یکی از انواع بیماری های آرتریت می باشد که باعث آسیب دیدگی غضروف مفاصل می شود.

این آسیب دیدگی باعث می شد استخوان های هنگام حرکت به طور مستقیم بر روی یکدیگر کشیده شوند و اصطکاک زیادی به وجو آورند که این امر باعث محدود شدن حرکت میگردد.

دارو تسکین درد آرتروز
دارو تسکین درد آرتروز

آتروز معمولا در افراد مسن تر اتفاق می افتد که این درد در نواحی مختلف بدن رخ می دهد.

از شایع ترین محل هایی که آتروز در آن اتفاق می افتد میتوان به زانو، گردن و کمر اشاره کرد.

دارو های بدون نسخه برای تسکین درد آرتروز

دارو هایی برای درد آرتروز وجود دارد که توصیه می شود این دارو هارا در به مدت طولانی مصرف نکنید، زیرا مصرف بیش از حد دارو های مسکن و NSAIDE در بلند مدت عوارض جانبی بدی دارد.

از دارو هایی که به تکسین درد آرتروز کمک میکند که میتوان آنهارا بدون نسخه تهیه کرد استامینوفن می باشد.

  کامل ترین روش درمان آرتروز ستون فقرات
دارو تسکین درد آرتروز
دارو تسکین درد آرتروز

دارو های ضد التهابی غیر استروئیدی دیگری وجود دارد که به درد آرتروز کمک میکند که ایبوپروفن و ناپروکسن از این گونه دارو های می باشد که بدون نسخه پزشک از داروخانه های سراسر کشور می توان تهیه کرد.

توجه داشته باشد اکر این دارو های به طور بلند مدت مصرف شود باعث تحرک و خونریزی می شود.

افرادی که سن آنها بیشتر از 75 سال می باشد و کسانی که دارو های ضد انعقاد خون مصرف میکنند و همچنین آن دسته از افرادی که از دوز بالای این دارو ها مصرف میکنند،  عوارض جانبی دارو بیشتر از کسان دیگر آنهارا تهدید مکند.

مکمل های گلوکز آمین و کندورتین نیز مکمل هایی می باشد که بدون نسخه پزشک میتوانید آنهارا تهیه کنید که به تسکن درد آرتزور شما کمک  میکند  و مانند مسکن های NSAIDE عوارض ندارد.

توجه داشته باشید این نوع مکمل های که نام برده شد بیشتر برای کسانی که از درد آرتروز زانو رنج میبرند توصیه شده است.

دارو های تسکین درد آرتروز با نسخه پزشک

از دیگر دارو های که به تسکین درد آرتروز کمک می کند شامل دیکلوفناک ها، اتودولاک، ملوکسی کم و پیروکسیکام می باشد.

این نوع دارو های نام برده شده از گروه دارو های NSAID می باشد و مصرف بلند مدت و دوز بالای آنها عوارض جانبی به همراه دارد.

این دارو ها تنها با تجویز پزشک می توانید از داروخانه ها تهیه کنید.

دارو های COX-2  نیز از آن دسته از دارو های می باشد که به تسکین درد آرتروز کمک کرده و همچنین باعث کاهش التهاب نیز می شود.

  موثر ترین درمان آرتروز ترقوه بدون جراحی

این نوع دارو را نیز تنها با نسخه پزشک می توانید تهیه کنید.

توجه داشته باشید که مصرف بالای دارو های COX-2 باعث مسمویت می شود و احتمال خطر حملات قلبی و سکته مغزی را به همراه دارد.

دارو تسکین درد آرتروز
دارو تسکین درد آرتروز

از دارو های دیگری که به آرام شدن درد آرتروز کمک میکند دارو های ضد درد نارکوتیک می باشد که در بعضی از مواقع با دارو های استامینوفن ترکیب می شود تا اثرات آنها بیشتر شود.

از دارو های که در این دسته می توان نام برد هیدروکودون، اکسی کودون و در بعضی از موارد خاص ترامادول می باشد.

توجه داشته باشید مصرف بیش از حد این دارو ها باعث اعتیاد و وابستگی شدید  می شود.

کلام پایانی

دارو های زیادی وجود دارد که  میتواند، درد آرتروز را تسکین دهد که  با توجه به نظر و تجویز پزشک می بایست این دارو هارا مصرف کنید.

توجه داشته باشید، دارو هایی که بدون نسخه پزشک میتوانید تهیه کنید که به تسکین درد آرتروز شما کمک میکند نباید مصرف آن بیش از اندازه باشد و حتما باید پزشک مورد نظر خود را در جریان مصرف این دارو ها قرار دهید.

دارو تسکین درد آرتروز
دارو تسکین درد آرتروز

یکی از پزشکان متخصص درد که میتوانید برای درد آرتروز خود به آن مراجعه کنید مطب درد دکتر شمس می باشد که سالها در این زمینه تخصص دارد و می تواند درد آتروز شما را با روش های خود تسکین دهد و رفع کنید.

با توجه به دارو های که  برای درد آرتروز در این مطلب ذکر شد بهتر است قبل از مصرف هر دارویی به پزشک متخصص درد که مطب درد دکتر شمس یکی از آنها می باشد مراجعه کنید و یا با ورزش کردن درد آرتروز خود را برطرف کنید که در مطالب بعدی روش های تسکین درد آرتروز با ورزش را بیان کرده ایم.

  بهترین درمان آرتروز لگن با ورزش در 7 گام

امیدوارم مطالعه این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

درمان آرتروز

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت در زمینه رشته تخصصی درد می‌باشد. هم اکنون در زمینه تخصصی درد و بیهوشی مشغول به فعالیت بوده و عضو هیئت مدیره بیمارستان امید می باشد .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس با دکتر شمس