هزینه اوزون تراپی

هزینه اوزون تراپی


هزینه اوزون تراپی

در سال‌های اخیر توجه زیادی به روش درمانی از طریق تزریق گاز اوزون شده است و استفاده از آن در درمان طیف وسیعی از بیماری‌ها بسیار کاربردی بوده بنابراین مسئله هزینه اوزون تراپی به عنوان یک روش نوین در درمان و مورد استقبال در جامع پزشکی بسیار مطرح است.

استفاده از اوزون تراپی خصوصاً در درمان  بیماری‌های مفاصل ، درد ، آرتروز ، آرتریت ، درمان دیسک و علی‌الخصوص بهبود و ترمیم زخم و عفونت روز به روز در مجامع پزشکی ایران شناخته‌تر شده و در کیلینک های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد اما هزینه اوزون درمانی بسته به شرایط مختلف هزینه اوزون تراپی  با نرخ‌های متفاوتی در هر کلینیک درمانی تعیین می‌شود.

اوزون تراپی چیست ؟

قبل از بررسی هزینه اوزون تراپی لازم است تا به شناخت این روش نوین در درمان یعنی اوزون تراپی بپردازیم.

اوزون (O3) یک گاز موجود در جو است که در آب نسبت به اکسیژن چگال تر و محلول‌تر می‌باشد. اوزون به این دلیل که هر مولکول آن متشکل از 3 اتم اکسیژن در حالی که مولکول گاز اکسیژن از 2 اتم تشکیل‌شده (O2)، حالتی بی‌ثبات و ناپایدار داشته که همین وفور اکسیژن در این ترکیب باعث موردتوجه قرار گرفتن آن در علم پزشکی برای درمان اکثر بیماری‌ها شده است.

اوزون تراپی یکی از روش‌های درمانی طبیعی و ارگانیک می‌باشد  که می‌تواند گردش خون و میزان اکسیژن بافت را بهبود ببخشد. این گاز  همچنین با تنظیم فعالیت گلبول‌های سفید خون بر روی سیستم ایمنی بدن تأثیرات مشخصی گذاشته و این قابلیت اوزون سبب می‌شود تا درمانی مفید برای شرایط آلرژیک و خود ایمنی بدن شود. با وجود تمام این قابلیت‌ها هزینه اوزون درمانی نسبت به بسیاری از درمان‌های دیگر مشابه بسیار پایین‌تر است. البته هزینه اوزون درمانی در اتاق عمل به دلیل شرایط اتاق عمل  و اینکه مکانیسم اصلی تزریق اوزون در اتاق عمل نوکلئوتو می‌باشد متفاوت است.

  اوزون تراپی زانو

برای تولید گاز اوزون از فناوری کرونا پلاسما و با استفاده ز دستگاه اوزون ساز از هوا و یا اکسیژن تولید می‌شود در این روش دستگاه اوزون ساز مولکول دو اتمی اکسیژن را به مولکول 3 اتمی اکسیژن که ازون در غلظت پزشکی و درمانی برای بیمار است را تولید می‌کند. وجود سومین اتم اکسیژن در این ترکیب منجر می‌شود تا اوزون دارای اکسیژن وافری شود و تمام خواص پزشکی ازون به همین علت است.

هزینه اوزون تراپی
هزینه اوزون تراپی

تأثیر نوع بیماری در هزینه اوزون تراپی

با پیشرفت دانش بشر، یکی از دستاوردهای مهم در حیطه پزشکی، کنترل انواع دردهای حاد و مزمن می‌باشد. اوزون تراپی به عنوان یک درمان مؤثر مدتی است که وارد حیطه پزشکی شده و فواید بسیاری در کنار سایر روش‌های درمانی داشته است  در این مقاله تلاش می‌کنیم تا ضمن بررسی هزینه اوزون تراپی به مزیت‌های این‌گونه روش درمان بپردازیم .  

همان‌طور که در بالا اشاره شد هزینه این نوع درمان به نسبت سایر روش‌های درمانی کم‌تر است اما بازهم در مقاصد مختلف درمانی توسط گاز اوزون باید توجه داشت که این هزینه تغییر می‌کند. از گاز اوزون جهت مقاصد مختلف درمانی از جمله کنترل و درمان انواع دردهای مزمن مانند کمر درد، زانو درد، بهبود وضعیت عضلانی و اسکلتی در ورزشکاران، همچنین امروزه در برخی مراکز در دنیا از اوزون به عنوان ماده محرک برای جوانسازی و بهبود کیفیت بافت‌های زیر پوستی استفاده می‌گردد که در هر کدام از این نوع هزینه درمان متفاوت است.

 • موارد کاربرد اوزون تراپی
 • انواع آرتروز بخصوص آرتروز زانو
 • التهابات مفصلی
 • گرفتگی‌های عضلانی
 • درمان دیسک کمر
 • درمان دیسک گردن
 • درمان تنگی کانال نخاعی
 • درمان سیاتیک
 • زخم‌های دیابتی و عفونی
 • درمان انواع تاندونت، بورسیت و آسیب‌های مفصلی
 • جراحی بسته دیسک کمر و دیسک گردن
 • آسیب‌های ورزشی
 • بهبود عملکرد عضلانی اسکلتی
 • علت پایین بودن هزینه اوزون تراپی به نسبت سایر روش‌های درمانی
  4 عامل موثر بر هزینه اوزون تراپی در تهران

برای درمان بیماری‌های مختلف روش‌های درمانی زیادی وجود دارد از استفاده داروهای شیمایی گرفته تا جراحی‌های بسیار خطرناک و نیازمند پروسه درمانی طولانی همراه با عوارض بعد از درمان را به همراه می‌آورد.

اوزون تراپی یک روش درمان ارگانیک و طبیعی است که با کمترین عوارض بهبودی را در بیمار ایجاد می‌کند. در کنار این هزینه کم این روش نسبت به روش‌های دیگر جراحی و غیر جراحی است.  البته در مورد هزینه اوزون تراپی در بیماری‌های مختلف در مقالات دیگری به‌صورت کاملامفصل اشاره خواهیم کرد.

عوامل تأثیرگذار در  هزینه اوزون تراپی

عدم نیاز به بستری شدن و درمان به‌صورت سرپایی

در روش‌های درمانی مختلف با استفاده از ازون تراپی ما یک پروسه درمان بدون درد بدون بیهوشی بدون جراحی بدون بستری شدن بعد از تزریق گاز اوزون را شاهد هستیم. از مهم‌ترین عواملی که مرتبط با پایین آمدن هزینه اوزون تراپی درمان به‌صورت سرپایی و به روش غیر جراحی است. بعد از تزریق اوزون به بدن بیمار توسط کادر فنی و حرفه‌ای متخصصین کلینیک درد هیچ‌گونه عوارضی بعد از تزریق مشاهده نشده بیمار نیاز نیست شب در بیمارستان بستری شود و به‌راحتی به منزل بازگردد که این امر مسئله مهمی در پایین آمدن هزینه‌های بیمار می‌شود.

تعداد جلسات مراجعه برای تکمیل دوره درمان

تعداد جلسات نیز به وضعیت بیمار ، شدت درد و ناحیه درد بستگی خواهد داشت. یکی دیگر از موارد تأثیرگذار در هزینه اوزون تراپی بیمار تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان است.

نوع بیماری

هزینه اوزون درمانی در درمان همه بیماری‌ها یکسان نیست و بسته به نوع بیماری متغیر است. همانطور که در بالا اشاره شد بیماری‌های چون بیماری های خود ایمنی، بیماری های روماتولوژیک، آرتروز ها، دیسکوپاتی ها، انواع زخم ها و غیره با هزینه متفاوت نسبت به هم به راحتی توسط گاز اوزن قابل درمان هستند.

  اوزون تراپی hpv

شرایط محیطی که در آن درمان صورت می‌گیرد

هنگام مراجعه برای درمان حتماً به این نکته توجه کنید که دستگاه اوزون تراپی باید اصل و عمل تزریق توسط متخصص اوزون تراپی در مطب کاملاً استریل انجام شود  و مقداری در هزینه اوزون تراپی تأثیرگذار شود چرا که صرفاً هزینه پایین دلیل بر انجام این درمان به هر نحوه نمی‌شود ممکن است به دلیل نداشتن شرایط یک محیط برای درمان صحیح هزینه اوزون درمانی کاهش پیدا کند اما به ریسک آن نمی‌ارزد که بیمار برای اندکی هزینه کمتر سلامتی خود را در معرض آسیب قرار دهد. به همین منظور پیشنهاد می‌شود جهت مراجعه به مراکز اوزون درمانی به گونه ایی در خصوص موارد فوق با دقت کنید و پس از اطمینان از کلینیک مورد نظر به پروسه درمان با این روش بپردازید.

اوزون تراپی

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت در زمینه رشته تخصصی درد می‌باشد. هم اکنون در زمینه تخصصی درد و بیهوشی مشغول به فعالیت بوده و عضو هیئت مدیره بیمارستان امید می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

7 − 2 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس با دکتر شمس