4 عامل موثر بر هزینه اوزون تراپی در تهران

4 عامل موثر بر هزینه اوزون تراپی در تهران

4 عامل موثر بر هزینه اوزون تراپی در تهران


اوزون تراپی در تهران

استفاده از اوزون تراپی در تهران برای درمان بسیاری از بیمارها سال‌هاست مورد قرار گرفته است. این شیوه درمانی جدید توانسته است به راحتی جایگزین شیوه‌های درمانی به صورت جراحی شود.  

استفاده از اوزون برای درمان بسیاری از بیماری‌ها به دلیل داشتن اکسیژن وافری است که این ترکیب در خود جا داده است. همان‌طور که می‌دانید گاز اوزون نوعی اکسیژن بی رنگ است که از سه اتم اکسیژن تشکیل شده است. در جو فوقانی ، یک لایه ازن از زمین در برابر اشعه ماوراء بنفش خورشید  محافظت می کند و با این حال ، در سطح زمین اوزون یک الاینده مضر محسوب می‌شود که با استنشاقان توسط انسان منجر به سوزش ریه و گلو ، سرفه و علائم آسم می‌گردد. قرار گرفتن در معرض این گاز می‌تواند به آسیب ریه منجر شود و می‌تواند حتی در مقادیر زیاد برای انسان کشنده نیز باشد.

برای استفاده درمانی از این گاز غلظت آن توسط پزشک متخصص تعیین می‌شود. تأثیر فوق‌العاده‌ای که اوزون برای درمان  بیماری‌ها بر بدن می‌گذارد اثر ضدعفونی‌کننده این ماده است. درمانی تأثیر مثبتی در گردش خون دارد و این امر باعث تحریک روند بهبودی بدن و سیستم ایمنی بدن می‌شود. در نتیجه استفاده انرژی بهتر از بافت وجود دارد. ازون درمانی را می توان در ترکیب با سایر روش‌های درمانی انجام داد یا برای پیشگیری استفاده گردد.

  اوزون تراپی زانو

نحوه تولید اوزون برای انجام اوزون تراپی در تهران  

 اوزون با استفاده از فناوری کرونا پلاسما از هوا و یا اکسیژن تولید می‌شود در این روش دستگاه اوزون ساز مولکول دو اتمی اکسیژن را به مولکول 3 اتمی اکسیژن که اوزون در غلظت پزشکی و درمانی برای بیمار است تبدیل می‌کند. وجود سومین اتم اکسیژن در این ترکیب منجر می‌شود تا اوزون دارای اکسیژن وافری شود و تمام خواص پزشکی اوزون به همین علت است. در کنار این اهمیت درمان در این روش به صورت سرپایی و در کوتاه‌ترین زمان ممکن بدون نیاز به جراحی صورت می‌گیرد. این روش درمان کاملاً طبیعی و ارگانیک بوده و دارای عوارض جانبی مانند دیگر روش‌های دارویی و شیمیایی نیست.

تاثیر اوزون بر دیسک کمر اوزون تراپی جایگزینی برای جراحی دیسک - کلینیک درد  ماهان
4 عامل موثر بر هزینه اوزون تراپی در تهران

روش‌های انجام اوزون تراپی در تهران

برای درمان بیماری ها با استفاده از اوزون از روش‌های مختلفی بسته به نوع بیماری و ناحیه درد استفاده می‌شود.

•روش اتو هموتراپی : یکی از روش‌های وارد کردن اوزون به بدن ترکیب این ماده با خون بیمار است در این روش مقداری از خون از بیمار گرفته می‌شود و بعد از ترکیب آن با میزان اوزون تعیین شده مجدد به بدن بیمار باز تزریق می‌شود.

• در روش بعدی اوزون از طریق آمپول به رگ‌های وریدی تزریق می‌گردد.

 •وارد کردن جریان گاز اوزون به کولون از راه مقعد یا واژن با استفاده از لوله روش دیگری برای استفاده از این نوع درمان می‌باشد.

•تزریق گاز اوزون به آب نوشیدنی بیمار

•یکی دیگر از روش‌های اوزون درمانی اوزونه کردن آب و نوشاندن آن به فردی که به بیماری‌های لثه، زخم‌های دهان، برفک دهان، زخم‌ها، سرماخوردگی‌ها و بیماری‌های ویروسی دچار می‌باشد.

•بخار اوزونه و جذب این گاز از طریق دوش یا بخار توسط متخصصین زیبایی و ماساژ درمان‌ها بسیار مورداستفاده است.

  اوزون تراپی پوست چه فوایدی دارد ؟

هزینه اوزون تراپی در تهران

هزینه اوزون درمانی بسته به شرایط مختلف با نرخ‌های متفاوتی در هر کلینیک درمانی تعیین می‌شود. گرچه هزینه این نوع درمان به نسبت سایر روش‌های درمانی کم‌تر است اما باز هم در مقاصد مختلف درمانی توسط گاز اوزون باید توجه داشت که این هزینه متفاوت خواهد بود . از اوزون درمانی جهت مقاصد مختلف از جمله کنترل و درمان انواع دردهای مزمن مانند کمر درد، زانو درد، بهبود وضعیت عضلانی و اسکلتی در ورزشکاران، همچنین امروزه در برخی مراکز در دنیا از اوزون به عنوان ماده محرک برای جوان‌سازی و بهبود کیفیت بافت‌های زیر پوستی استفاده می‌شود که در هر کدام از این نوع بیمارها هزینه درمان متفاوت است.

علت اهمیت گاز اوزون در پیشگیری از بیماریها  

کمبود اکسیژن می‌تواند یکی از دلایل مهم در پیشرفت فرایندهای ناشی از بیماری‌های مختلف باشد. چرا که کمبود آن منجر به تولید سموم بیشتر در نتیجه بروز بسیاری از بیماری‌ها در بدن شود. در صورتی که

وجود آنزیم‌های تولیدکننده آنتی‌اکسیدان با ایجاد اکسیداسیون می‌توانند از محیط در برابر این سموم و بیماری‌ها حفاظت نماید. اوزون درمانی با افزایش دادن قدرت اکسایش و حفظ دمای طبیعی بدن روند ایمن‌سازی محیط را تسریع کرده و با تقویت سیستم ایمنی بدن مانع گسترش بسیاری از بیماریها در بدن می شود.

عوامل مؤثر در میزان هزینه اوزون تراپی در تهران

  1. عدم نیاز به بستری شدن و درمان به‌صورت سرپایی
  2. تعداد جلسات مراجعه برای تکمیل دوره درمان
  3. نوع بیماری تأثیر فوق‌العاده‌ای در هزینه اوزون تراپی دارد.
  4. شرایط محیطی و کادر فنی و متخصص
4 عامل موثر بر هزینه اوزون تراپی در تهران

بهترین کلینیک اوزون تراپی در تهران

همان‌طور که در بالا اشاره شد این روش درمانی برای بیماری‌های عضلانی و مفصلی بسیار مفید می‌باشد افرادی که دارای آسیب‌دیدگی تاندون هستند و یا افرادی که از درد دیسک کمر رنج می‌برند و همچنین افرادی که دچار دردهای عضلانی و  اسکلتی هستند و یا کسانی که به بیماری‌هایی مثل سینوزیت مبتلا هستند می‌توانند از این روش درمانی استفاده نمایند و با کمک این روش درمانی می‌توانند مشکل خود را برطرف کنند.  

  12 فایده اوزون تراپی مو را بشناسید

اما برای اینکه از نتیجه خوبی در درمان با این روش برخودار شویم  یکی از نکاتی که حتما باید به آن در درمان به روش اوزون تراپی موردتوجه قرار داد انتخاب کلینیک برای انجام این روش است. بعد از انتخاب کلینیک مورد نظر باید به اصل بودن دستگاه و محیط استریل جهت درمان دقت کافی کرد.

 حتما باید توجه داشته باشید که عمل تزریق توسط متخصص اوزون تراپی در مطب کاملاً استریل انجام شود. هنگام انجام اوزون تراپی در تهران یکسری کلینیک ها هستند که بدون داشتن یک محیط امن برای درمان و با تکیه بر صرفاً هزینه پایین به این روش درمانی می‌پردازند. اما باید دقت داشته باشید هزینه پایین درمان دلیل بر انجام این درمان به هر نحوه و در هر کلینیک نمی‌شود. ممکن است به دلیل نداشتن شرایط یک محیط برای درمان صحیح هزینه اوزون درمانی کاهش پیدا کند اما به ریسک آن نمی‌ارزد که بیمار برای اندکی هزینه کمتر سلامتی خود را در معرض آسیب قرار دهد. به همین منظور پیشنهاد می‌شود جهت مراجعه به مراکز اوزون درمانی حتما به مواردی مانند محیط استریل شده ، پزشک متخصص و کادر درمان حرفه‌ای توجه نمایید تا نتیجه خوبی از درمان دریافت کنید.

اوزون تراپی

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت در زمینه رشته تخصصی درد می‌باشد. هم اکنون در زمینه تخصصی درد و بیهوشی مشغول به فعالیت بوده و عضو هیئت مدیره بیمارستان امید می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 9 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس با دکتر شمس