بهترین درمان آرتروز لگن با ورزش در 7 گام

بهترین درمان آرتروز لگن با ورزش

بهترین درمان آرتروز لگن با ورزش


درمان آرتروز لگن با ورزش

از راههای درمان درد لگن، درمان آرتروز لگن با ورزش می باشد. مفصل لگن و ران بزرگترین مفصل درون بدن است. متاسفانه در اثر افزایش سن، غضروفی که سر این دو استخوان قرار گرفته، ساییده می شود و بنابراین این مساله باعث آرتروز لگن می گردد.

علاوه بر آرتروز لگن انواع مختلفی از آرتروزها در بدن وجود دارد که سبب کمر درد، پا درد، گردن درد، زانو درد و سایر دردهای بدن می گردد. راههای فراوانی برای درمان آرتروز لگن وجود دارد. از جمله درمان آرتروز لگن با طب سنتی، درمان آرتروز لگن با مواد غذایی، درمان آرتروز لگن با ماساژ، استفاده از فیزیوتراپی برای درمان آرتروز لگن و درمان آرتروز لگن با ورزش.

شما می توانید جهت پیشگیری و حتی درمان آرتروز لگن از ورزش های مخصوص لگن، برای تقویت عضلات شکم، پهلو و لگن استفاده کنید. به علت اهمیت موضوع درمان آتروز با ورزش در این مقاله از سایت مطب درد دکتر شمس به بررسی این موضوع و همچنین نکات ارزنده ی دیگر در ارتباط با آن پرداخته شده است. امیدواریم با مطالعه مقاله حاضر بتوانید بهترین تصمیم را برای مقابله با مشکل آرتروز لگن داشته باشید پس ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

بهترین درمان آرتروز لگن با ورزش

علائم آرتروز لگن

برای درمان آرتروز لگن با ورزش بهتر است ابتدا در مورد علائم آرتروز لگن بدانید. آرتروز لگن نشانه های مختلفی دارد که از ابتدایی ترین آنها، بروز درد، خشکی و سختی حرکت در مفصل ران و لگن می باشد. این نشانه ها با شروع فصل سرد بیشتر بروز می کند. علاوه بر موارد گفته شده آرتروز لگن دارای علائم دیگری نیز می باشد از جمله:

  •  لنگیدن و کج راه رفتن
  • متفاوت شدن طول پاها
  • ایجاد ضعف درعضلات لگن
  • کردن داشتن حساسیت به لمس
  • بروز کردن زائده های استخوانی
  • ایجاد درد از ران تا مفصل لگن
  • عدم توانایی در پیاده روی های کوتاه
  • ایجاد صدای تق تق در زمان حرکت
  • بروز التهاب و ایجاد تورم در مفصل لگن
  • درد و خشکی مفصل لگن در هنگام صبح
  5 درمان خانگی آرتروز زانو

درمان آرتروز لگن

برای درمان آرتروز لگن روش های مختلفی پیشنهاد می شود درمان آرتروز لگن بدون جراحی و درمان آرتروز لگن با جراحی از روش های درمانی این عارضه می باشد. در مورد درمان آرتروز لگن بدون جراحی درمان های زیر مورد توجه قرار می گیرد:

درمان آرتروز لگن با دارو

بیشترین موارد گزارش شده برای درمان آرتروز لگن استفاده از داروهای مسکن و ضد التهابی است. البته اینگونه داروها بدلیل آثار مخربی که بر روی معده می گذارند همواره با ریسک بالایی برخوردار هستند بنابراین حتما قبل از استفاده از این داروها با پزشک معالج خود مشورت نمایید .

درمان آتروز لگن با استفاده از مکمل های خوراکی

امروزه بحث استفاده از مکمل‌های خوراکی  برای کنترل آرتروز لگن بسیار داغ است؛ این نتایج از نظر پزشکی کاملا تایید نشده اگرچه عده زیادی از بیماران نتایج سودمند زیادی را در استفاده از این مکمل‌ها گزارش کرده‌اند.

درمان آرتروز لگن با ورزش

مطالعات فراوانی از تاثیر ورزش بر روی کاهش درد آرتروز خصوصا آرتروز لگن انجام شده است. نتایج حاکی از آن است تمرینات ورزشی با تقویت عضلات و همچنین انجام حرکات کششی مفید می توانند از مفاصل حمایت کرده و با حفظ قابلیت حرکت مفصل، موجی حفظ و تقویت سطح فعالیت آن گردند. انجام این تمرینات اهمیتی زیادی را در از بین بردن چرخه نامناسب  تولید شده در بدن و همچنین کاهش درد و التهاب دارد

در قسمت زیر به چند تمرین ورزشی برای درمان آرتروز لگن می پردازیم:

تمرین اول

در این تمرین روی زمین دراز کشیده و یک بالش در زیر سر خود قرار دهید سپس یک زانو را به سوی شکم خود کشیده و همزمان پای دیگر را بر روی زمین دراز کرده و به دیوار روبرو فشار دهید. این کار را 10 بار به مدت 5 ثانیه تکرار کنید.

  بهترین درمان آرتروز گردن در منزل در 5 گام

تمرین دوم

در این تمرین روبروی یک صندلی بایستید و دستان خود ا روی پشتی صندلی قرار دهید سپس یکی از پاها را به سمت عقب و درحالتی که زانوی آن صاف و کشیده است قرار داده و پای دیگر را محکم روی زمین قرار دهید. در این حرکت حدود 10 ثانیه بمانید سپس این تمرین را با پای دیگر تکرار کنید.

تمرین سوم

در کنار یک صندلی از سمت پهلو قرار بگیرید در حالی که یک دستتان بر روی صندلی است پای خود را از پهلو بلند کنید در این حرکت توجه کنید کمرتان صاف باشد. در این حرکت 5 ثانیه بمانید و سپس به سمت پهلوی دیگر بچرخید و این حرکت را با سمت دیگر انجام دهید.

تمرین چهارم

از یک دیوار حدود 20 سانتی متر فاصله بگیرید سپس به دیوار تکیه داده و پاهای خود را بصورت صندلی در حالیکه کمرتان به دیوار چسبیده است قرار دهید. ران ها باید بصورت موازی با زمین قرار گیرد و زانوها از مچ پا جلو نزند. در این حرکت حدود 5 ثانیه باستید و 10 بار آن را تکرار کنید.

 تمرین پنجم

یکی از بهترین ورزش ها برای درمان آرتروز لگن با ورزش حرکت کششی عضله همسترینگ می باشد برای انجام این حرکت می توانید از یک طناب یوگا، شال یا روسری استفاده کنید. سپس بر روی زمین خوابیده و طناب را پشت گودی یک پا بیندازید و در حالیکه پای دیگر را صاف و کشیده کرده اید پای دیگر را از روی زمین بلند کنید بطوریکه پا به بدنتان عمود باشد. در این حالت باید کشش را پشت ران و زانوی خود احساس نمایید. این حرکت را برای هر دو پای خود انجام داده و برای 5 بار حدود 20 ثانیه تکرار کنید.

  بهترین درمان آرتروز زانو با 7 روش

تمرین ششم

از دیگر حرکات عالی برای درمان آرتروز لگن با ورزش، حرکت پل زدن می باشد. ابتدا در حالی که زانوها بصورت عمود بر زمین هستند به پشت بخوابید سپس سعی کنید باسن خود را از زمین تا جایی که می توانید بلند کنید. در این حرکت تا زمانی که احساس خستگی کنید بمانید.  

تمرین هفتم

از دیگر حرکات برای درمان آرتروز لگن با ورزش ، حرکت دور کردن مفصل لگن است. در این حرکت به صورت چهار دست و پا روی زمین قرار بگیرد سپس در حالیکه زانو در حالت عمود به زمین قرار دارد؛ مفصل ران را مستقیم کرده و بالا ببرید.

بهترین درمان آرتروز لگن با ورزش

نتیجه گیری

برای درمان آرتروز لگن روش های مختلفی وجود دارد از جمله این روش ها درمان آرتروز لگن با ورزش می باشد. باید توجه کنید که در هنگام حرکات ورزشی اگر با مقداری درد و کشش مواجه شدید نگران نباشید و برای موثر بودن نتیجه این حرکات، آنها را به طور مستمر و چندین بار در روز تکرار کنید. البته دقت کنید که انجام این حرکات نباید درد شما را بیشتر کند بنابراین توصیه می کنیم قبل از انجام حرکات ورزشی حتما با یک پزشک حاذق و باتجربه مشورت نمایید ما به شما دکتر شمس متخصص درد را پیشنهاد می کنیم. جهت مشورت و گرفتن وقت با مطب درد دکتر شمس با این شماره تماس بگیرید:☎ ۲۲۵۵۸۷۱۸ ☎ ⭐⭐⭐⭐

درمان آرتروز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.