اوزون تراپی پوست چه فوایدی دارد ؟

اوزون تراپی پوست

اوزون تراپی پوست


اوزون تراپی پوست

اوزون تراپی پوست روشی نوین در درمان برخی از بیماری‌ها و مشکلات پوستی محسوب می‌شود. همان‌طور که می‌دانید داشتن پوستی سالم تأثیر زیادی در زیبایی دارد.  زیبایی و زیبا ماندن یا به بیان دیگر جوانی و جوان ماندن تا حدود زیادی به سلامت پوست وابسته می‌باشد لذا برای این‌که سلامت پوست حفظ شود و زیبایی و شادابی و صافی لازم را همراه داشته باشد نیازمند است که از آن به خوبی مراقبت شود. مواردی که می‌تواند زیبایی و سلامت پوست را به خطر بیندازد یکی نحوه تغذیه، تمیزی نگه داشتن پوست از باکتریها و آلودگیهای پوستی و بالا رفتن سن است.

 برای داشتن پوستی سالم باید تغذیه مناسبی داشته باشیم در کنار تغذیه مناسب و تمیزی یکی از مهم‌ترین دلایل به خطر افتادن سلامت پوست  بالا رفتن سن است. با بالا رفتن سن  نشانه‌هایی از پیری روی پوست ما ظاهر می‌شود تمام این مسائل که اشاره کردیم راه‌حل دارد. پوست ما نیازمند رسیدگی و درمان است تا مشکلات بالا را بر طرف کند و زیبایی چهره ما را دو چندان نماید. امروزه روش‌های مختلفی برای درمان مشکلات پوستی وجود دارند که هم پر هزینه هستند و هم دارای عوارض جانبی. اما اوزون تراپی پوست یک روش جدید درمان ارگانیک و طبیعی است که با کمترین عوارض و صرف هزینه کم برای شما پوستی درخشان و سالم را ایجاد می‌کند.

همه ما دوست داریم تا پوستی بشاش داشته باشیم و روند پیر شدن پوست را به تأخیر بی اندازیم تا جوان‌تر به نظر برسیم با ما در این مقاله همراه باشید تا به بررسی اوزون تراپی پوست به عنوان یک روش نوین در درمان و تأثیر آن بر سلامت و شادابی پوست بپردازیم و با آشنایی از این روش ارگانیک و بی‌خطر به سلامت پوست خود کمک کنیم.

گاز اوزون و اوزون تراپی پوست

اوزون تراپی پوست
اوزون تراپی پوست

گاز اوزون در اوزون تراپی پوست ، سلول‌های پوستی را تحریک می‌کند تا خود را با استفاده از اکسیژن پزشکی فعال بازسازی نماید. مهم‌ترین نکته در داشتن پوستی سالم رفع آلودگی‌ها از آن است؛ درمان با اوزون باعث حذف ویروس‌ها، باکتری‌ها و دیگر آلودگی‌ها شده و به درمان بسیاری از بیماری‌ها، به خصوص بیماری‌های پوستی کمک شایانی خواهد کرد.

یکی از ویژگی‌های مثبت اوزون تراپی پوست این مسئله است که روند پیری پوست را به تأخیر انداخته و باعث افزایش سلامت پوست می‌شود. این نوع درمان خون را پاک‌سازی کرده و با بهبود بخشیدن به وضعیت غدد لنفاوی به جذب بیشتر مواد معدنی کمک می‌کند.  اوزون نشانه‌های پیری را به تأخیر می‌اندازد اوزون تراپی معمولاً فراتر از افزایش سلامت پوست عمل می‌کند.

اوزون یک مولکول گاز طبیعی ست که از سه اتم اکسیژن ( O3 ) تشکیل شده که همین اتم سوم در این گاز تأثیر به سزایی در کاربرد آن برای درمان بسیاری از بیماری‌ها داشته است.

  دارو تسکین آرتروز

گاز اوزون از طریق فناوری نانو و با دستگاه اوزون ساز تولید می‌شود و همین اکسیژن وافر در این گاز تمام خواص پزشکی را در خود جای داده است.

تأثیر اوزون تراپی پوست در زیبایی

 1. سم زدایی پوست و پاک‌سازی آن از طریق تحریک غده‌های عرقی بدون درگیر کردن اندام‌های داخلی
 2. کمک به رهایی پوست از آلوده‌کننده‌های محیطی
 3. اکسیژن‌رسانی به هموگلوبین و تقویت سیستم ایمنی که به زیبایی پوست منجر می‌شود
 4. سفت کردن پوست و برطرف کردن سلولیت
 5. خنثی سازی اسیدیته پوست و بدن
 6. کمک به افزایش سطح انرژی جلوگیری از ظاهر شدن علائم پیری
 7. کمک به درمان بیماری‌هایی مثل تب‌خال، عفونت و مشکلات برونشیت
 8. اوزون تراپی پوست  و از بین بردن مشکلات رنگ‌دانه‌های پوست
 9. از بین بردن منافذ باز پوست
 10. بهبود آفتاب سوختگی
 11. مبارزه با ویروس ، باکتری و قارچ و خاصیت ضد التهابی
 12. رطوبت رسانی به پوست
 13. کمک به پاک‌سازی و سفیدی پوست
 14. بهبود گردش خون در پوست
 15. تسریع متابولیسم پوست

روش‌های درمانی اوزون تراپی پوست

برای انجام درمان به صورت اوزون تراپی روش‌های مختلفی جود دارد باید در نظر داشته باشید که این روش‌ها حتماً باید زیر نظر پزشک متخصص صورت گیرد و میزان غلظت آن در مصرف مشخص باشد در اوزون تراپی پوست دو نوع روش وجود دارد:

 • تزریق به جریان خون

روش تزریق به‌گونه‌ای می‌باشد که ابتدا مقدار کمی از خون شخص گرفته شده و در ادامه اوزون به شیوه‌ای استریل و متمرکز با آن ترکیب می‌شود و پس از انجام این فرآیند تحت نظارت متخصص به بدن فرد مورد نظر مجدد تزریق می‌شود. اوزون تراپی پوست با بهبود بخشیدن به جریان خون و سبب حیات مجدد سلول‌ها شده که تأثیر مثبتی در روند جوان‌سازی پوست خواهد داشت.

تزریق گاز اوزون به پوست به دلیل اکسیژن وافری که دارد باعث به جریان افتادن گردش خون می‌شود این جریان به‌راحتی در سلامتی پوست صورت مؤثر است چرا که این روند اکسیژن رسانی به سلول‌های پوستی بالا می‌برد و شادابی و طراوت را در پوست موجب می‌شود.

 • درمان به وسیله روغن یا پوماد اوزون

در این روش، شخص وارد اتاقی مجهز و استریل خواهد شد و یک ماسک اکسیژن را برای تنفس خواهد گذاشت سپس ازن با ماساژ همراه پوماد مخصوص روی پوست فرد مورد نظر انجام می‌شود . اوزون از طریق خاصیتی که دارد  با نشانه‌های پیری در پوست از داخل مبارزه کرده  و با پاک‌سازی سموم و عفونت‌های بدن به دلیل خاصیت ضد التهابی، ضد میکروبی و ضد قارچی که دارد می‌پردازد. در اوزون تراپی پوست اوزون به‌راحتی باعث تحریک بازسازی سلول‌ها می‌شود و پوست را از سلول‌های مرده پاک می‌کند و با تحریک پوست سلول‌های جدید رشد می‌کنند و فرایند پیری پوست از این طریق به تأخیر می‌افتد.

علاوه بر اوزون تراپی پوست از این گاز در درمان بیماری‌های دیگر مانند موارد زیر تأثیر فوق‌العاده‌ای داشته است:

درمان آرتروز

مبارزه با بیماری‌های ویروسی ، مانند HIV و SARS

ضدعفونی‌کننده زخم‌ها

فعال کردن سیستم ایمنی بدن

درمان بیماری ایسکمیک قلب

درمان دژنراسیون ماکولا

درمان سرطان

در این مقاله تلاش کردیم تا به بررسی نوعی جدید از درمان یعنی اوزون تراپی پوست بپردازیم و به این نکته مهم برسیم که خاصیت مثبت گاز اوزون در تمام درمان ها به این روش به دلیل   اثر ضدعفونی‌کنندگی فوق‌العاده‌ای است که این گاز دارد در واقع این خاصیت یک اثر درمانی فوق‌العاده برای درمان زخم‌ها و بیماری‌های پوستی  محسوب می‌شود.

  اوزون تراپی زانو

هزینه اوزون تراپی پوست

گاز اوزون یک روش درمانی فوق‌العاده جهانی و پیشرفته است که امروزه جای خود را در کنار سایر روش‌های درمانی غیر طبیعی و نیاز به جراحی با عوارض دارویی برای درمان بیماری‌های پوستی و جوان‌سازی پوست باز کرده است که باعث ایجاد سؤال میزان هزینه اوزون تراپی پوست و نحوه پیگیری آن برای هر کس می‌شود که می‌خواهد این شیوه درمان را دنبال کند. 

در کنار درمان‌های نواحی پوستی از این گاز جهت مقاصد مختلف درمانی در دنیا استفاده می‌شود از جمله کنترل و درمان انواع دردهای مزمن مانند کمر درد، زانو درد، بهبود وضعیت عضلانی و اسکلتی در ورزشکاران و همچنین همان‌طور که در بالا اشاره شد امروزه در برخی مراکز در دنیا از اوزون به عنوان ماده محرک برای جوان‌سازی و بهبود کیفیت بافت‌های زیر پوستی استفاده می‌گردد که به اوزون تراپی پوست معروف است.

درمان مشکلات پوستی با اوزون تراپی پوست

اگر از آکنه‌های روی پوست خود خسته شده‌اید و دیگر تحمل ترک‌های پوستی خود را ندارید اصلاً جای نگرانی نیست شما می‌توانید به دلیل پایین بودن هزینه اوزون تراپی پوست به راحتی به نتیجه دلخواه برسید.

این شیوه درمان به شما کمک می‌کند که در مدت بسیار کم از شر مشکلات پوستی خود راحت شوید و پوستی شاداب و جوان داشته باشید و روند پیری خود را به تأخیر بیندازید.

اوزون درمانی به عنوان یک روش فوق‌العاده نوین تأثیرات مثبتی در پوست شما ایجاد می‌کند همه ما دوست داریم تا پوستی بشاش داشته باشیم که با درمان از طریق اوزون تراپی پوست به نسبت هزینه اوزون تراپی پوست که از سایر روش‌های درمانی به صرفه‌تر است می‌توانیم روند پیری پوست را به تأخیر انداخته و باعث افزایش سلامت پوست می‌شود.

این نوع درمان خون را پاک‌سازی کرده و با بهبود بخشیدن به وضعیت غدد لنفاوی به جذب بیشتر مواد معدنی کمک می‌کند.  اوزون نشانه‌های پیری را به تأخیر می‌اندازد اوزون تراپی معمولاً فراتر از افزایش سلامت پوست عمل می‌کند.

اوزون یک مولکول گاز طبیعی می‌باشد که به روش نانو پلاسما  از سه اتم اکسیژن ( O3 ) تشکیل شده که همین اتم سوم در این گاز تأثیر به سزایی در کاربرد آن برای درمان بسیاری از بیماری‌ها در علم پزشکی به همراه داشته است.

گاز اوزون از طریق فناوری نانو و با دستگاه اوزون ساز تولید می‌شود و همین اکسیژن وافر در این گاز تمام خواص پزشکی را در خود جای داده است.

اهمیت مواد موجود در گاز اوزون برای درمان بیماری های پوستی

 تأثیرات مثبت اکسیژن زایی بیماری از شرایط پوست شناختی است که مدت‌هاست مورد توجه قرار گرفته و زمینه را برای کاربرد درمانی اکسیژن ما فوق فشار ایجاد کرده‌اند وجود اکسیژن سرشار موجود در گاز اوزون نقش فوق‌العاده‌ای را در اهمیت یافتن این گاز برای درمان بسیاری از بیماری‌ها ازجمله بیماری‌های پوستی داشته است .

از ویژگی‌های فوق‌العاده اکسیژن توانایی انتشار در بافت‌ها و منع رشد باکتری‌های بی‌هوازی و پرورش محتوای اکسیژن بافت‌های درمان شده می‌باشد .

بنابراین می‌تواند از شدت محرومیت اکسیژن بافت‌ها بکاهد .با این حال ازن به‌عنوان یک مؤلفه سازنده افزوده ، دارای خصوصیاتی است که به‌وضوح فراتر از کاربرد اکسیژن به‌تنهایی است.

  راه های درمان سیاتیک
هزینه اوزون تراپی پوست
هزینه اوزون تراپی پوست

پایین بودن هزینه اوزون تراپی پوست به نسبت سایر روش‌های درمانی

از جمله مسائل مهم در روش درمان از طریق گاز اوزون پایین بودن هزینه ان نسبت به نتیجه مطلوبی است که از این نوع روش می‌گیریم .

اگر به دنبال داشتن پوستی شفاف و جوان هستید  بهتر است که پول خود را صرف خرید کرم‌های گران‌قیمت و لوسیون ها نکنید زیرا این مواد دارای تأثیرات کوتاه مدتی هستند و نتیجه قابل برگشت خواهد بود یا گاهی اوقات هیچ تأثیر مثبتی روی پوست شما بر جای نمی‌گذارند. سعی کنید از درمان‌های طبیعی برای جوان‌سازی پوست صورت و بدن استفاده کنید. اوزون تراپی پوست یک روش درمان کاملاً اورگانیک و طبیعی است که منجر به درخشندگی و جوان‌سازی پوست شما در دراز مدت می‌شود .

اوزون تراپی پوست به دو روش تزریق به جریان خون و درمان به وسیله روغن یا پماد اوزون قابل انجام است که در دو روش هزینه اوزون تراپی پوست به نسبت سایر روش‌های درمان به صرفه‌تر و طولانی مدت تر خواهد بود.

اما باید مطلع باشید که هزینه اوزون درمانی پوست در هر کلینیک با نرخ‌های متفاوتی تعیین می‌شود با این وجود هزینه اوزون درمانی نسبت به بسیاری از درمان‌های دیگر مشابه بسیار پایین‌تر است.

البته هزینه اوزون تراپی پوست در اتاق عمل به دلیل شرایط اتاق عمل  و اینکه مکانیسم اصلی تزریق اوزون در اتاق عمل نوکلئوتومی می‌باشد ، متغیر می‌باشد.

روش‌های مختلف اوزون تراپی پوست

تزریق به جریان خون

در این روش مقدار کمی از خون شخص بیمار گرفته می‌شود و گاز اوزون به شیوه‌ای استریل و متمرکز با خون گرفته شده از بیمار  ترکیب می‌شود و پس از انجام این فرآیند تحت نظارت متخصص برای تعیین میزان مشخص تزریق و انجام اصولی آن مجدد خون ترکیب شده با اوزون  به بدن بیمار تزریق می‌گردد.

درمان به وسیله روغن یا پماد اوزون

در این روش، شخص مورد نظر وارد اتاقی مجهز و استریل شده و بعد از انجام مراحلی مانند  استفاده از ماسک اکسیژن را برای تنفس اوزون با ماساژ همراه پماد مخصوص برای بیمار انجام می‌شود .

تأثیرات مثبت برای پوست در برابر هزینه اوزون تراپی پوست

1.       سم‌زدایی پوست و پاک‌سازی پوست  از باکتری‌ها و قارچ‌ها

2.       کمک به رهایی پوست از آلوده‌کننده‌های محیطی

3.       اکسیژن‌رسانی به هموگلوبین و تقویت سیستم ایمنی بدن

4.       سفت کردن پوست

5.       خنثی‌سازی اسیدیته پوست

6.       انرژی جلوگیری از ظاهر شدن علائم پیری

7.       کمک به درمان بیماری‌هایی مثل تب‌خال، عفونت و مشکلات برونشیت

در این مقاله تلاش کردیم تا به بررسی نوعی جدید از درمان یعنی اوزون تراپی پوست بپردازیم و به این نکته مهم برسیم که خاصیت مثبت گاز اوزون در تمام درمان‌ها به این روش به دلیل اثر ضدعفونی‌کنندگی فوق‌العاده‌ای است که این گاز دارد .

در واقع این خاصیت یک اثر درمانی فوق‌العاده برای درمان زخم‌ها و بیماری‌های پوستی  محسوب می‌شود با توجه به این نکات مهم دریافتیم که این نوع روش درمان گرچه در نتیجه درمان بسیار رضایت‌بخش عمل می‌کند اما هزینه اوزون تراپی پوست نسبت به سایر روش‌های درمانی فوق‌العاده به صرفه و کم هزینه است.

اوزون تراپی

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت در زمینه رشته تخصصی درد می‌باشد. هم اکنون در زمینه تخصصی درد و بیهوشی مشغول به فعالیت بوده و عضو هیئت مدیره بیمارستان امید می باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − 7 =

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

تماس با دکتر شمس