بهترین درمان آرتروز کشکک زانو بدون جراحی

بهترین درمان آرتروز کشکک زانو بدون جراحی

بهترین درمان آرتروز کشکک زانو بدون جراحی


آرتروز کشکک زانو

درمان آرتروز کشکک زانو بسیار مورد تقاضای افرادی است که همواره از درد ناشی از آرتروز زانو رنج می برند. آرتروز انواع مختلفی دارد . تا به اکنون بیش از 1000 نوع آرتروز در بدن کشف شده است. آرتروز علائم مختلفی دارد از جمله سفتی و تورم مفاصل و حساسیت نشان دادن به لمس یا هر نوع فشار. شایع ترین نوع تروز ، آرتروز کشکک زانو می باشد که در آن استخوان زانو بسیار دردناک بوده بطوریکه فعالیتهای روزمره فرد محدود می شود.

علاوه بر احساس درد در مفصل زانو ، قفل کردن زانو یا روی هم ساییده شدن استخوان‌های اطراف آن  نیز بسیار متداول است. بیمارانی که با این مریضی مواجه هستند بعد از مدتی در زمان نشستن بلند شدن، یا راه افتادن دچار مشکل می شوند. در این نوع آرتروز فرد در زمان خم کردن پا احساس درد و ناراحتی دارند. .

خیلی وقت ها آنقدر شدت درد و ناراحتی زیاد می شود که فرد فعالیت‌های روزمره‌اش را همچون راه رفتن، بالا و پایین رفتن از پله‌ها و بلند شدن و نشستن از روی صندلی به سختی انجام می دهد. حتی در عده ای نیز این حالت پیش می آید که بدون تحمل کردن درد فراوان نمی‌توانند بیش از چند قدم بردارند و نیاز زیادی به استفاده کردن از عصا یا واکر پیدا می‌کند. معمولا در شب هنگام درد اغلب بیماران افزایش می یابد. در این زمان زانو سفت و خشک شده بطوریکه خم و صاف زانو برای فرد بسیار سخت می شود.

  بهترین روش درمان آرتروز کتف
نتیجه تصویری برای درمان آرتروز کشکک زانو
بهترین درمان آرتروز کشکک زانو بدون جراحی

آرتریت زانو چیست؟

درمان آرتروز کشکک زانو روش های مختلفی دارد. در ابتدا بهتر است در مورد مفصل زانو مطالبی را بدانید.

بین استخوان ران (فمور) و استخوان درشت‌نی (تیبیا) مفصل پر تحرک زانو قرار دارد . کار مفصل زانو این می باشد که این مفصل در حالت های استاتیک (ایستاده) و دینامیک (در حال راه رفتن یا دویدن) توزن بدن را تحمل می کند. مفصل زانو به عنوان مفصل لولایی پیچیده‌ای شناخته شده است.

از طرفی بین مفاصل غضروف روجود دارد که بصورت وان کننده‌ای بعالی با سایش پایین کارش پوشاندن سطوح مفصل زانو است و حرکت رباط‌ها، تاندون‌ها و همچنین عضلات قدرتمند مفصل زانو را افزایش می‌دهند.

در اینجا تعریفی از آرتریت می کنیم. آرتریت به ساییده شدن مفصل زانو گویند ؛ بهتر ات بدانید در اثر مبتلا شدن به آرتریت غضروف نازک شده و در این حالت آسیب زیادی می‌بیند.

در زمان ساییده شدن غضروف محافظ مفصل پوشش استخوان که در داخل مفصل قرار دارد از بین رفته و در این حالت استخوان پیدا می‌شود. در ادامه خارهای استخوانی و کیست ها ایجاد می‌ گردد. از شایع ترین انواع آرتریت آرتروز است که با نام‌های بیماری دژنراتیو مفصل نیز در میان عموم شناخته است. بهتر است بدانید بیماری روماتیسم و آرتریت ایجاد شده از سانحه (تروماتیک) نیز مفصل زانو را درگیر می کند. مهمترین علت درد و ناپایداری زانو آرتریت است. در این بخش قبل از پرداختن به درمان بیماری کشکک زانو با انواع آرتریت آشنا می‌شوید.

انواع آرتریت

روماتیسم: در اثر ابتلا به روماتیسم غشاء زلاله‌ای (سینوویال) ضخیم و متورم می‌شود و در این زمان مقدار قابل توجهی مایع سینوویال تولید می شود . این مایع فضای درون مفصل زانو را کاملاً پر می‌کند. این التهاب شدید باعث آسیب رساندن به غضروف آشده و در نتیجه این مساله سبب از بین رفتن غضروف و شروع شدن درد و خشکی مفصل می‌گردد.

  بهترین درمان آرتروز زانو با 7 روش

آرتریت تروماتیک: نوع دیگر آرتریتف آرتریت تروماتیک است که پعد از آسیب‌دیدگی شدید زانو بروز می‌یابد. در اثر شکسته شدن زانو یا پارگی زیاد رباط‌های زانو به مرور زمان آسیب زیادی به غضروف مفصلی وارد شده و این مساله سبب زانو درد و محدودیت در حرکت دادن زانو می‌شود.

آرتروز مفصل زانو: آرتروز در سنین بالای 50 سال بیشتر دیده می شود و همچنین در افرادی که سابقه این بیماری در آنها وجود دارد منسبت به دیگر افراد مشاهده می‌شود. در این بیماری غضروف پوشش دهنده استخوان‌های زانو نرم و سایش پیدا کرده و سپس استخوان‌ها روی هم ساییده شده و در این حالت بیمار احساس درد و خشکی در مفصل زانو می‌کند. آرتروز به اندازه بیماری‌های قلبی ـ عروقی موجب ناتوانایی بیمار می‌شود. و بنابراین درمان آرتروز کشکک زانو در میان افراد دچار شده به آن بیار حائز اهمیت است.

علل ابتلا به آرتروز کشکک زانو

برای درمان آرتروز کشکک زانو باید به علت بروز این مشکل بپردازیم. در این بیماری تمامی مفصل زانو متورم و ملتهب شده بطوریکه استخوان زانو دردناک می شود در حالی که در زمانی که مینیسک پاره می شود و یا استخوان ها شکسته می گردند علائم درد تنها در یک قسمت یا یک حالت خاص احساس می گردد.در ادامه علائم ناشی از آرتروز کشکک زانو گفته می شود تا بتوان راه درمان آرتروز زانو را پیدا کرد.

 • طول کشیدن درد زانو بیش تر از سه تا شش هفته
 • ایجاد مشکل در زمان راه رفتن به علت عدم تعادل زانو
 • ایجاد لنگی در پا به هنگام راه رفتن
 • سختی در زمان بالارفتن از پله ها و یا حتی راه رفتن
 • ایجاد احساس قفل شدن زانو
 • ایجاد قرمزی و التهاب مفصل زانو
 • باز نشدن زانو
 • انتقال دادن وزن به پای دیگر
  16 نکته در درمان آرتروز مفاصل

روشهای درمان آرتروز کشک زانو

از روش های درمان آرتروز کشکک زانو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • کاهش وزن برای کم شدن درد زانو
 • استفاده کردن از بریس، آتل و زانو بند طبی،
 • استفاده کردن از فیزیوتراپی و تحریک الکتریکی
 • انجام ورزش زهای مفید برای زانو
 • ایجاد تغییر در سبک زندگی
 • مراجعه بکردن ه متخصص (پی آر پی یا سلول درمانی)
 • استفاده از ازن تراپی، آر اف و همچنین سایر روشهای نوین کاهش دردهای آرتروزی

اگر موارد بالا در کاهش درد شما موثر نبود می توانید به پزشک متخصص درد مراجعه کرده و با او مشورت کنید ما به شما مطب درد دکتر شمس

را معرفی می کنیم. دکتر شمس بهترین متخصص در زمینه درد آرتروز همچون پا درد، لگن درد، زانو درد و غیره است. جهت مشاوره و وقت قبلی می توانید با این شمار تماس بگیرید.: ☎ ۲۲۵۵۸۷۱۸ ☎ ⭐⭐⭐⭐

درمان آرتروز

دکتر شمسمشاهده نوشته ها

دکتر محمدحسن شمس، فارغ التحصیل سال ۸۸ دانشگاه شهید بهشتی در رشته تخصصی درد و انستزی است و مدت چندین سال است که مشغول به طبابت در زمینه رشته تخصصی درد می‌باشد. هم اکنون در زمینه تخصصی درد و بیهوشی مشغول به فعالیت بوده و عضو هیئت مدیره بیمارستان امید می باشد .

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!

تماس با دکتر شمس